شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

سامانه مدیریت یادگیری LMS

سامانه مدیریت یادگیری LMS
سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی LMS

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی امکان رصد کردن و ثبت کلیه فعالیت های کاربران در یک سیستم جامع اموزش مجازی و گزارش گیری از کلیه فعالیت های انجام شده در نرم افزار آموزش مجازی تحت وب را برای کاربر فراهم می کند. سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی قابلیت دسترسی ساده و استفاده مکرر از محتوا در طول زمان در سامانه دانشگاه مجازی داشته و از انجام پروژه ها بصورت الکترونیکی در سرویس آموزش مجازی بهره می برد. از نکات حائز اهمیت در این خصوص، اجرای ساده مدیریت برنامه های آموزش الکترونیکی برای گروه های زیادی از دانشجویان می باشد. از دیگر قابلیت های این سامانه می توان به : مدیریت خودکار روند یادگیری در سرویس آموزش الکترونیکی، آزمون الکترونیکی در سیستم آزمون انلاین، بهبود و توسعه خودآموزی و ارزیابی شخصی در سامانه آزمون انلاین و آموزش الکترونیکی سبب افزایش قدرت نگهداشت اطلاعات در دانشپذیران می گردد اشاره نمود. به هنگام سازی دوره های مبتنی بر آموزش الکترونیکی به سادگی و بدون اتلاف زمان زیادی انجام می گیرد و در قیاس با آموزش های سنتی، سرعت فراگیری آموزش الکترونیکی به مراتب بیشتر است و حداقل 50 درصدی بهبود در سرعت را مهیا می کند


نمونه چک‌لیست مدیران از LMS سازمانی

    ریسپانسیو بودن: با توجه به اینکه مخاطب ما دانش‌آموز است و ممکن است کامپیوتر شخصی نداشته باشد، بهتر است دوره‌ها را بتواند در موبایل هم ببیند، پس ال ام اس باید ریسپانسیو باشد.
    برگزاری کلاس به صورت لایو: دانش آموزان دوست دارند معلم را به صورت زنده ببینند و حتما باید دوره‌ها لایو باشد.
    امکان مشاهده دوره به صورت آفلاین: دانش آموزان در سنی قرار دارند که ممکن است خیلی مسئولیت پذیر نباشند و سرموقع در کلاس ها حاضر نباشند، پس حتما باید فیلم ها را بتوانند در بازه زمانی مشخص به صورت آفلاین ببینند.
    امکان برگزاری آزمون: مگر می‌شود یک دوره آموزشی برای دانش آموزان برگزار کرد و آزمون نگرفت!؟
    اطلاع رسانی پیامکی: برای اینکه به دانش آموزان قبل از جلسه اعلام کنیم که وارد ال ام اس شوند، باید اطلاع رسانی کرد.
    امکان بارگذاری جزوه: ال ام اس باید امکاناتی ارائه بدهد که بتوان جزوات درسی را هم به دوره اضافه کرد.
    رابط کاربری ساده: مهمترین بخش برای برگزاری یک دوره دانش آموزی ساده بودن کار با ال ام اس است.

این لیست را در نظر داشته باشید تا در مرحله بعدی با مقایسه ویژگی‌های ال ام اس بتوانید بهترین سامانه مدیریت یادگیری مطلوب خود را انتخاب کنید.

نیازسنجی درست داشته باشید

قرار است محتوای آموزشی شما برای چه مخاطبی تولید شود؟ کارمندان شما؟ شرکا یا مشتریان شما؟

مثلا اگر قرار است فراگیران، دوره‌های آموزشی شما را بخرند، پس به یک ال ام اس با قابلیت فروشگاهی یا e-commerce نیاز دارید. اگر قبلاً ال ام اس داشته‌اید بررسی کنید که آیا امکان درون‌ریزی (import) سیستم قبلی روی سیستم جدید وجود دارد یا خیر.

از طرفی باید ببینید که مخاطب شما تا چه اندازه می‌تواند با یک دوره آموزشی آنلاین ارتباط برقرار کنید.

در همان مثال قبلی دانش آموزان نشان دادند که کاربران از سن ۱۰ تا ۱۸ سالگی به سادگی می‌توانند از آموزش آنلاین استفاده کنند و حتی از این نوع آموزش استقبال بیشتری می‌کنند.

امکانات و محدودیت‌های کاربران را بشناسید

آموزش آنلاین در هر دوره‌ای هم که باشد نیاز به امکانات و فناوری‌هایی دارد که برای آنلاین شدن باید آنها را در نظر بگیرید. البته امروزه همه کاربران حداقل یک گوشی هوشمند در اختیار دارند و ال ام اس ریسپانسیو روی گوشی هوشمند قابل اجراست. اما بهتر است قبل از برگزاری دوره آموزشی آنلاین ببینید که مخاطبان شما فناوری‌های لازم را دارند یا خیر.

بررسی و در نظر گرفتن مناطقی که مخاطبان و فراگیران از آن در دوره‌ها شرکت کرده‌اند، اهمیت دارد؛ میزان برخورداری از امکانات یا پوشش شبکه‌ای اینترنت و دیگر جنبه‌های سخت‌افزاری و نرم‎‌افزاری لازم را بسنجید.

قالب درست را انتخاب کنید

توجه به طراحی و قالبی که ال ام اس شما باید داشته باشد یکی از مهمترین موارد در خرید ال ام اس است. قالبی که به خوبی طراحی شده باشد و تجربه کاربری بهتری دارد، بهتر می‌تواند فراگیران را در دوره آموزشی درگیر کند و تجربه استفاده از دوره آموزشی را برای کاربران ساده‌تر کند.

پیشنهاد می‌کنیم برای ایجاد تجربه کاربری بهتر حتما از ال ام اس ریسپانسیو استفاده کنید که قابلیت اجرا بر روی دستگاه‌های مختلف مثل تبلت و موبایل را دارند.

پیشرفته اما ساده

به هیچ وجه سعی نکنید که دنبال ال ام اس خیلی پیچیده‌ای باشید چون ال ام اس باید ساده باشد و کار با آن به راحتی و با هر سطح دانشی قابل انجام باشد.

ممکن است حتی امکانات زیادی باعث حواس‌پرتی فراگیران شما بشود. گاهی هم ممکن است خدمات کمتری نیاز داشته باشید و هزینه کمتری بپردازید.

استفاده از ال ام اس نباید آنقدر دشوار باشد که قید آنلاین بودن را بزنید. در هنگام خرید ال ام اس حتما توجه کنید که کار با سامانه موردنظرتان ساده باشد. برای مثال ساختن یک دوره جدید در ال ام اس باید به سادگی قابل انجام باشد.

رابط کاربرپسند

کار با ال ام اس به هیچ وجه نباید شما را با مانع «نیاز به دانش برنامه نویسی» روبرو کند و هر فردی با هر سطح دانشی باید بتواند با ال ام اس کار کند.

ویرایشگرهای مختلف سامانه باید کاملا عینی یا به اصطلاح ویژوآل باشند. از همه مهم‌تر باید ببینید آیا معلم شما خودش می‌تواند یک دوره جدید آموزشی اضافه کند.

قابلیت گزارش‌دهی پیشرفته

گزارش‌دهی در عصر اطلاعات یکی از مهمترین گزینه‌هاست. یک ال ام اس خوب هم باید قابلیت گزارش‌دهی داشته باشند و گزارش‌های متنوعی به شما ارائه بدهد.

در یک دوره آموزشی گزارش‌گیری می‌تواند اهمیت بسیاری برای معلمان داشته باشد، بنابراین این موضوع را در اولویت قرار بدهید.

از انواع گزارش‌هایی که باید یک ال ام اس داشته باشد شامل گزارش از پیشرفت تحصیلی دانشجو، گزارشی از میزان بازدید و بازخورد دوره‌های آموزشی، گزارش میزان فروش و از این دست گزارش‌هاست.

ریسپانسیو

ریسپانسیو بودن یعنی ال ام اس شما در هر دستگاهی قابل اجرا باشد. در حالت ریسپانسیو اندازه صفحه سامانه مدیریت یادگیری براساس اندازه صفحه دستگاه موردنظر شما تغییر می کند.

امکان اجرای سامانه بر روی انواع سیستم عامل شامل iOS، Windows و Android هم از ویژگیهای ریسپانسیو بودن سامانه مدیریت یادگیری است.

از طرفی ال ام اس شما باید در هر مکانی قابل اجرا باشد. از این مهمتر در نظر گرفتن میزان ظرفیت ال ام اس برای برگزاری دوره‌های آموزشی بزرگ در سطح کشور یا حتی در سطح جهانی است.

گفتگو با تیم فنی و پرس‌وجو در خصوص میزان ظرفیت سِرورها می‌تواند اطلاعات روشن و دقیقی به شما بدهد.

پشتیبانی از برنامه‌های واسط

ال ام اس هرچقدر هم که از نظر امکانات بی‌نقص باشد، اما همچنان باید با پشتیبانی از برنامه‌های واسط قابلیت ارتقا داشته باشد. برای مثال ممکن است شرکت یا مؤسسه آموزشی طرف قرارداد علاقه‌ای به استفاده از آزمون‌ساز تعریف شده روی ال ام اس نداشته باشد. در این صورت ال ام اس باید قابلیت پشتیبانی از آزمون‌سازهای دیگر مثل آزمون‌ساز گوگل را داشته باشد.

با یک ارتباط ساده از طریق لینک این مشکل را می‌توان حل کرد. اما با اینکه شاید این کار خیلی ساده باشد، بسیاری از ال ام اس‌ها چنین انعطاف‌پذیری ندارند. سامانه های مدیریت یادگیری ابری بسیار انعطاف پذیرند و قابلیت ارتقا دارند.

پشتیبانی از برنامه‌های واسط کمک می‌کند تا بتوان دوره‌های متنوع و خلاقانه برگزار کرد.

تعاملی و پویا

بهترین ال ام اس باید فرصت ارتباط بین یاددهنده و فراگیر را فراهم کند.

عصر امروز عصر ارتباطات است و در آموزش آنلاین هم باید ارتباط بین دانش آموزان و دبیران در نظر گرفته شده باشد. در واقع می‌توان گفت قابلیت ایجاد خط ارتباطی بین دانش آموزان و دبیران یکی از ضروری ترین امکاناتی است که ال ام اس باید داشته باشند.

برگزاری دوره‌ها به صورت لایو می‌تواند چنین ارتباطی را در ال ام اس فراهم کند.

همچنین وجود تالار پرسش و پاسخ با دبیران و فضای قرار دادن دیدگاه‌ها و نظرات همگی از جمله مواردی است که در طراحی یک ال ام اس استاندارد باید در نظر گرفته شود.

تعاملی بودن سامانه LMS در بازدهی بیشتر آموزش، تکمیل یادگیری و جریان داشتن یادگیری نیز نقش به سزایی دارد!

تحت نشان تجاری شما

به عنوان یک شرکت یا مؤسسه آموزشی که به دنبال راه اندازی ال ام اس آموزشی است، وجود نام و نشان برند تجاری در ال ام اس اهمیت بسیاری دارد.

ال ام اس باید به صورتی طراحی شده باشد که طرف قرارداد بتواند آن را کاملا شخصی‌سازی کند. همچنین دسترسی کامل باید به پنل ادمین وجود داشته باشد تا شرکت‌ها بتوانند تغییرات دلخواه خود را به سادگی اعمال کنند.

خدمات پس از فروش

مهمترین نکته که پس از فروش ال ام اس باید به آن توجه داشت ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان است. شما هم در خرید ال ام اس این نکته اساسی را در نظر داشته باشید.

بهترین سامانه مدیریت یادگیری سامانه‌ای است که پشتیبانی آنلاین و تلفنی منظم و دقیقی داشته باشد.

پشتیبانی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات آنلاین به دو شکل انجام می‌شود. پشتیبانی خود شرکت برای بررسی مشکلات فنی و پاسخگویی به شما و پشتیبانی کاربران ال ام اس شما. شرکت های معدودی پشتیبانی فراگیران شما را می‌پذیرند و این گزینه می‌تواند بار زیادی از هزینه‌های شما را کم کند.

ویژگی ها و مشخصات

ویژگی های اصلی
 • امکان رصد کردن و ثبت کلیه فعالیت های کاربران در یک سیستم جامع اموزش مجازی
 • امکان گزارش گیری از کلیه فعالیت های انجام شده در نرم افزار آموزش مجازی تحت وب
 • مدیریت خودکار روند یادگیری در سرویس آموزش الکترونیکی
 • ارائه محتوای آموزشی با قالب های مختلف (ppt و pdf وmp3 وmp4 و …) و SCORM در سیستم آموزش الکترونیک lms
 • آزمون الکترونیکی در سیستم آزمون انلاین
 • انجام پروژه ها بصورت الکترونیکی در سرویس آموزش مجازی
 • قابلیت دسترسی ساده و استفاده مکرر از محتوا در طول زمان در سامانه دانشگاه مجازی
 • گسترش انتخاب‌های پیش روی طراح دوره در زمینه نحوه دسترسی، طراحی محتوای آموزشی و تکنیک‌های ارزیابی در سرویس LMS
 • هزینه کمتر توسعه و نگهداری محتوا در پورتال آموزش مجازی
 • بهبود و توسعه خودآموزی و ارزیابی شخصی در سامانه آزمون انلاین
 • هر زمان که نیاز به استفاده از این برنامه های آموزش الکترونیکی باشد، می توان از طریق سیستم آموزش الکترونیکی مورد استفاده قرار دهیم
 • از رویکردهای سلیقه ای و ارائه تجربه های فردی در انواع آموزش الکترونیکی اجتناب می گردد
 • به هنگام سازی دوره های مبتنی بر آموزش الکترونیکی به سادگی و بدون اتلاف زمان زیادی انجام می گیرد
 • آموزش الکترونیکی سبب افزایش قدرت نگهداشت اطلاعات در دانش پذیران می گردد
پشتیبانی و گارانتی
قیمت پایه

250,000,000 تومان

قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
سفارش   درخواست دمو
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن