شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

فضای ابری برای پشتیبان گیری

فضای ابری برای پشتیبان گیری

بهترین راه برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های دیتابیس ها فضای پشتیبان گیری ابری برای فایل های بک اپ هست

راه حل مبتنی بر فضای ابری این اطمینان را حاصل می‌کند که دارایی‌های دیجیتال (فایل‌ها بک اپ، فایل‌ها دیتابیس، فایل های اکسل، گزارشات دیجیتالی و…) نه تنها محافظت می‌شوند بلکه مجدداً در آینده نیز قابل استفاده هستند. در این مقاله با شما درباره بهترین راه برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های دیتابیس ها صحبت خواهیم کرد.

همانطور که می دانید پشتیبان گیری از فایل‌ها و اطلاعات مورد بسیار مهمی است که غالباً کاربران از آن غافل هستند و زمانی که نیاز به استفاده از فایل‌های پشتیبان دارند، به شدت به مشکل می‌خورند. پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  یکی از مواردی مهمی است که هم کاربران را درگیر خود می‌کند و هم مدیران ای تی یک بک اپ !

روش‌های مختلفی برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  وجود دارد؛ روش‌هایی مانند پشتیبان گیری بر روی هارد کامپیوتر، هارد اکسترنال، دی وی دی، فلش مموری و…! تمام این موارد دارای محدودیت‌های حجمی و دسترسی هستند.

با پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  توسط موارد بالا، علاوه بر محدودیت حجم، دسترسی به فایل‌های پشتیبان هم دشوار است؛ به این ترتیب که شما در هر زمان و مکانی که نیاز به بازیابی اطلاعات خود داشته باشید، نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید و نیاز به سیستم مخصوص خواهید داشت.
پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  در فضای ابری

تهیه یک نسخه پشتیبان از فایل‌ها (بکاپ = Backup) امری ضروری است تا در صورت حذف یا ویرایش فایل مورد نظر، بتوانیم نسخه سالم را خیلی راحت بازیابی کنیم. در مطالب بالا با روش‌های مختلف و سنتی پشتیبان‌گیری آشنا شدیم اما هنوز روشی جدید و بهتر وجود دارد که می‌تواند بسیاری از معایب روش‌های دیگر را بهبود ببخشد.

محدودیت حجم پشتیبان‌گیری فایل‌ها در روش‌های قدیمی مهمترین مسئله‌ای است که با آن مواجه هستیم؛ هر چند ممکن است همان محدودیت حجم برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  برخی کاربران کافی باشد؛ اما در طول سال‌ها با افزایش محتواهای بک اپ  با این کمبود حجم چه باید کرد؟ یا در عرصه‌های بزرگ‌تر، یک تولید کننده آموزش‌های بک اپ  یا تهیه کننده فیلم‌های بک اپ  با توجه به حجم کاری و حجم فایل‌ها، چگونه باید اطلاعات خود را آرشیو یا پشتیبان‌گیری کند؟

در اینجاست که تکنولوژی نوظهور و نامحدود فناوری رایانش ابری به کمک کاربران می‌آید! بک آپ گیری روی فضای ابری بهترین راهکار برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های دیتابیس ها است. جایی که هم از نظر بازیابی مجدد همیشه در دسترس است و هم از نظر امنیت تضمین شده است.

بر همین اساس، در سال‌های اخیر، بسیاری از مدیران ای تی، بک اپ  گیری و ذخیره سازی در محلی و سنتی فاصله گرفته و به سمت استفاده از سرورهای پرقدرت، آنلاین و امن فضای ابری رفته‌اند.

در حال حاضر کافی است نگاهی به عکس ها و ویدیوهای که در طول روز تماشا می‌کنیم، بیاندازید؛ در گذشته این فایل‌ها را در دستگاه‌های مختلف خود ذخیره می‌کردیم و پس از مدتی به علت پر شدن حجم دستگاه‌ها، فایل‌ها آرشیو می‌شدند و دسترسی به آنها خیلی کم می‌شد. در حالی که امروزه فایل‌ها به صورت آنلاین و بدون تاریخ انقضا در دسترس هستند و از آنها استفاده می‌کنیم (Google Photo).

فایده مهم سرویس‌های ابری این است که اگر فایل‌های بک اپ  مهم خود را در فضای ذخیره سازی ابری قرار دهید، هیچگاه آن‌ها را از دست نخواهید داد. همچنین می‌توانید با ابزارهای پشتیبان‌گیر به صورت خودکار از فایل‌های بک اپ  مهم خود کپی تهیه کنید و آنها را در فضای ذخیره سازی ابری انبار کنید تا هر بار آنها سینک شوند و مجدداً به صورت آنلاین بکاپ گرفته شوند.

از دیگر ویژگی‌های پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  در فضای ابری، می‌توان به خودکار بودن انجام این فرآیند اشاره کرد. همچنین این مورد نیاز به دانش خاصی ندارد و هر کاربری با سطح معلومات کم نیز می‌تواند از عهده پشتیبان‌گیری یا حتی بازیابی فایل‌ها برآید!

در این بخش، بیشتر در مورد فضای ذخیره سازی بیشتر فضای ابری صحبت کردیم، اما لازم است این نکته را یادآور شویم که ارائه دهندگان خدمات ابری، معمولاً فضای محدودی برای ذخیره سازی در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار می دهند و در صورتی که کاربران (چه حقیقی و چه حقوقی) نیاز به فضای بیشتری داشته باشند باید فضای مورد نیاز خود را با پرداخت مبلغی تهیه کنند.

با این حال، استفاده از فضای ابری برای موارد فوق بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  است.
مزایای پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  در فضای ابری


سخن آخر
امروزه فناوری رایانش ابری یکی از حوزه‌های پر طرفدار و با اهمیت در دنیای IT محسوب می‌شود. در طی چند سال آینده این فناوری قادر خواهد بود تا فعالیت‌های رایانه‌ای سازمان‌های بزرگ و کوچک و همچنین کسب و کارهای مختلف را دگرگون کند. انعطاف پذیری، دریافت فضای ذخیره سازی محدود یا نامحدود، کاهش هزینه‌ها و امنیت بسیار بالا اصلی‌ترین ویژگی‌های فضای ابری هستند.

بنابراین اعتقاد به فضای ذخیره سازی ابری، به عنوان بهترین روش برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ  کاملاً مشهود و درست است و کاربران و مدیران ای تی باید برای آرشیو، نگهداری، پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات بک اپ  خود به سمت فضای ابری حرکت کنند.

 

ویژگی ها و مشخصات

ویژگی های اصلی
  • عدم وابستگی به سخت افزار و زیرساخت‌های پر هزینه برای کاربران
  • قابلیت افزایش حجم برای پشتیبان‌گیری فایل‌های بک اپ در صورت نیاز
  • قابلیت اشتراک گذاری فایل‌های بک اپ با کاربران دیگر
  • دسترسی کامل در هر زمان و هر مکان
  • دسترسی کامل با هر نوع دستگاه هوشمند
  • امنیت فایل‌ها در برابر سرقت، خرابی، گم شدن یا ویروسی شدن
  • امنیت قابل قبول نسبت به روش‌های دیگر پشتیبان‌گیری از فایل‌های بک اپ و بازیابی آن
  • عدم از دست رفتن اطلاعات هنگام انتقال فایل‌ها به فضای ابری
  • پشتیبان‌گیری و بازیابی تنها با چند کلیک
  • پشتیبان‌گیری و بازیابی سریع، آسان
پشتیبانی
قیمت پایه

28,000,000 تومان

قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
سفارش   درخواست دمو
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن