شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

سیستم مانیتورینگ دیتاسنتر IOT

سیستم مانیتورینگ دیتاسنتر IOT
کاربرد کنترل مانیتورینگ دیتا سنتر چیست
امروزه در حیطه های متنوعی شاهد پیشرفت های زیادی بوده ایم. از جمله در زمینه ی آی تی و فناوری که در این باب به دست آوردهای مهمی رسیده ایم؛ به همین علت در این مقاله قصد داریم تا دستگاه کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر که شاخه ای از این علم است را به شما معرفی کنیم تا با کاربردها آن آشنا شوید و در صورت نیاز از این دستگاه پر کاربرد در زمینه ی دیتاسنتر استفاده نمایید.

دستگاه کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر چیست؟
همانطور که می دانید در حال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی تمامی اطلاعات و داده های ارگان ها و سازمان ها در مکانی به نام اتاق سرور یا دیتاسنتر محافظت می شوند و نگهداری از این اطلاعات بسیار حائز اهمیت است. به دلیل اهمیت این داده ها، مدیران دیتاسنتر باید به صورت 24 ساعته از تمامی اتفاقات و تغییراتی که ممکن است داخل فضای دیتا سنتر رخ دهد آگاه باشند. به همین علت دستگاهی به نام کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر طراحی شده است که از راه دور هر تغییری که در اتاق سرور رخ دهد را به صاحبان و مسئولین آن جا گزارش می دهد. همین امر موجب پیشگیری و جلوگیری رخ دادن هر گونه حادثه و خساراتی خواهد شد.

کنترل مانیتورینگ دیتاسنتر بر روی چه دستگاه هایی نصب می شود؟
این دستگاه از طریق نرم افزار SCADA تحت وب و نرم افزارهای موبایلی قابل استفاده بوده و مدیران دیتاسنتر می توانند به راحتی در هر کجا که باشند اتاق سرور را مدیریت کنند.

کاربردهای کنترل مانیتورینگ دیتاسنتر
سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور و دیتاسنتر کاربردهای زیادی دارد و در صورت هرگونه تغییری در مراکز داده به صورت آلارم و هشدار، افراد مربوطه را آگاه می کند. این آلارم ها به واسطه ی سنسورهای به کار رفته در دیتاسنتر انجام می شود.
آلارم های کنترل مانیورینگ دیتا سنتر

در این قسمت نام آلارم های مختلف را برایتان آورده ایم از جمله:
آلارم افزایش دما
افزایش رطوبت
اعلام حریق
وجود دود
نشتی کردن آب
تردد غیر مجاز
باز بودن درب رک های اتاق سرور

که تمام این موارد دارای اندازه و استاندارد تعیین شده توسط کاربر مربوطه است. در صورت افزایش، کاهش و خارج شدن از حالت استاندارد مشخص شده، دستگاه کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر به صورت هشدار، وضعیت را به مسئولان مربوطه نشان خواهد داد.
سنسورهای به کار گرفته شده در کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر

اکنون در این قسمت قصد داریم به شما بگوییم که چه نوع سنسورهایی در مانیتورینگ به کار رفته است. سنسورهای به کار گرفته شده شامل موارد زیر می باشد.

وجود سنسور برای افزایش دما
وجود سنسور برای افزایش رطوبت
وجود سنسور برای تشخیص نشتی آب
به کار بردن سنسور برای تشخیص دود و آتش سوزی
به کار بردن سنسوری جهت تشخیص تردد در دیتاسنتر
سنسوری برای تشخیص باز بودن درب رک ها

تعداد سنسورهای به کار گرفته شده در هر مورد متفاوت است ولی شما می توانید با انجام سفارش به شرکت مهندسی مربوطه از جمله گروه فنی و مهندسی دانش برتر سهند تعداد سنسورها را کاهش یا افزایش دهید. به عنوان مثال 9 عدد سنسور برای افزایش و کاهش دما و رطوبت در سیستم های مانیتورینگ طراحی شده که با توجه به نیاز مشتری تعداد سنسورهای به کار گرفته شده در آن کم یا زیاد خواهد شد.

اتاق سرور,دیتاسنتر,سیستم کنترل و مانیتورینگ,
کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر چگونه افراد را از وضعیت اتاق سرور آگاه می کند؟

این دستگاه به نحوی طراحی شده است که در صورت بروز هر گونه تغییر و اتفاقی به صورت پیامک یا ایمیل مدیر سایت را آگاه می کند و همچنین این امکان را در اختیار مدیران قرار می دهد تا بتوانند در هر زمان و مکانی گزارشی به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه از عملکرد اتاق سرور در اختیار داشته باشند.
امکان دسترسی به اتاق دیتاسنتر از راه دور

همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است سیستم کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر این امکان را در اختیار مدیران قرار می دهد که علاوه بر آگاهی از شریط اتاق سرور در هر لحظه ای که اراده کنند بتوانند به قسمت های مختلف اتاق سرور نیز دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال با استفاده از این دستگاه امکان تغییر جهت دوربین های مداربسته در اتاق سرور و خاموش و روشن کردن برق ها و موارد دیگر از راه دور امکان پذیر خواهد بود و همین امر موجب سهولت در مدیریت اتاق سرور شده است.
روش های کنترل و مانیتورینگ دیتاسنتر

شرکت مهندسی دانش برتر سهند برای ایجاد نظارت مدیران از اتاق سرور پکیجی  را تولید کرده اند که به 4 شیوه ی گوناگون امکان نظارت را به مدیران می دهد. از جمله:
نرم افزار SCADA
پانل لمسی 7 اینچ که در محیط دیتاسنتر یا خارج از آن نصب می شود
تحت وب بودن دستگاه برای انواع کامپیوترها
نسخه موبایلی Ios و  Androi

ویژگی ها و مشخصات

 • آلارم افزایش دما
 • افزایش رطوبت
 • اعلام حریق
 • وجود دود
 • نشتی کردن آب
 • تردد غیر مجاز
 • باز بودن درب رک های اتاق سرور
 • نرم افزار SCADA
 • پانل لمسی 7 اینچ که در محیط دیتاسنتر یا خارج از آن نصب می شود
 • تحت وب بودن دستگاه برای انواع کامپیوترها
 • نسخه موبایلی Ios و Android
 • پشتیبانی و گارانتی
  قیمت پایه

  49,500,000 تومان

  قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
  سفارش   درخواست دمو
  گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن