شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند
article

بلاک چین چیست

اگر طی چند سال اخیر، خرید ارز دیجیتال را تجربه یا اخبار حوزه کریپتوکارنسی را پیگیری کرده باشید، احتمالاً با فناوری بلاک چین آشنایی دارید. در جستجو‌هایی که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Blockchain انجام داده‌اید، حتماً با تعریف زیر روبه‌رو شده‌اید: بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده، غیرمتمرکز و عمومی است. هر چند این تعریف ساده است اما می‌تواند برای شما بسیار نامفهوم باشد. به همین دلیل در این مقاله به زبانی ساده تکنولوژی شگفت انگیز بلاک چین را تعریف می‌کنیم و مزایای آن را بررسی خواهیم کرد.

 

article

ابزار OpenAI

open AI چیست؟ اگر تا کنون برای کارهایمان در اینترنت به دنبال راهنما می‌گشتیم و آن را پیدا نمی‌کردیم. دیگر هوش مصنوعی پیشرفته ابزار OpenAI اوپن ای آی به ما این کمک را می کند. هوش مصنوعی می تواند سوال‌های ما را اعم از سوالات درسی، زبانی، برنامه نویسی و … حل کند و به ما کمک کند تا ایده‌هایمان را بدون محدودیت اجرا نماییم. کاربران اوپن ای آی می توانند از یک هوش مصنوعی پیشرفته استفاده نمایند. اما با توجه به محدودیت هایی نظیر تحریم شماره های ایرانی برای ورود، عضویت و استفاده از ابزار OpenAI به شماره مجازی نامبرلند نیاز خواهید داشت.

 

article

ChatGPT چیست؟

ChatGPT چیست؟

هوش مصنوعی چت چی پی تی (ChatGPT) یک سیستم هوش مصنوعی است که برای پاسخ دادن به سوالات کاربران و گفتگو با آن ها، طراحی شده است. ChatGPT از مدل زبانی Transformer برای


 

article

kpi چیست

شاخص کلیدی عملکرد یک شاخص قابل اندازه گیری است که نشان می دهد چگونه یک شرکت در دستیابی به اهداف کلیدی کسب و کار خود مؤثر عمل کرده است. برای ارزیابی تمام روندهای کاری، این شاخص اهمیت بالایی دارد؛ چرا که به عقیده مدیران موفقی چون پیتر دراکر معروف : آنچه اندازه گیری شود، انجام خواهد شد. بنابراین وجود شاخص های کلیدی عملکرد یک مقوله پر اهمیت به حساب می آید. به همین دلیل قرار است تا در این مقاله موضوع KPI را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم و دقیق تر به آن بپردازیم.

 

KPI یا Key Performance Indicator چیست؟

KPI اطلاعات بسیار مهم و مفیدی، مربوط به عملکرد اشخاص و تیم ها را برای سازمان ها و مدیران فراهم می کند. این داده ها آنها را قادر می سازد تا بفهمند سازمان در راستای اهداف تعیین شده خود چگونه قدم بر می دارد. بدین ترتیب، KPI هایی که به خوبی طراحی شده باشند، تصویر روشنی از سطح فعلی عملکرد و یا لزوم ایجاد تغییرات ارائه می دهند.

article

icdl چیست

ICDL چیست در این مقاله قصد داریم در مورد ICDL چیست صبحت کنیم. همچنین در مورد تفاوت icdl درجه ۱ و ۲ . چراکه این سوال برای بسیاری از هنرجویان و افرادی که نیازمند گذراندن دوره های icdl هستند بوجود می‌آید که چه تفاوت هایی بین icdl درجه ۱ و ۲ وجود دارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تفاوت های این دو دوره توضیحاتی را به شما ارائه دهیم

 

فراموش نکنید که یادگیری ICDL نیازی حیاتی در دنیای امروز میباشد. دوره آموزشی ICDL به توضیح مهارت های هفتگانه ای می پردازد که نه تنها در کسب و کار بلکه در زندگی روزمره به آن احتیاج خواهید داشت.

نکته: در صورتی که نیازمند قرار گرفتن آموزش خاص و یا مطلبی به صورت رایگان در حوزه های حسابداری و کامپیوتر هستید آن را در قسمت نظرات همین صفحه وارد کنید.

article

gui چیست

همانطور که در مقالات دیگر سئو ایران مطالعه کردید، شاخص های بسیار زیادی را برای بهینه سازی سئو و بهبود رتبه سایت باید در نظر بگیرید که یکی از مهم ترین آنها ui بود،{برای مطالعه ui چیست اینجا را بخوان} اما در ادامه باید بدانید GUI و یا رابط کاربری گرافیکی چه مفهومی دارد. اگر می خواهید بدانید GUI چیست؟ و تاثیر آن بر سئو سایت به چه صورت می باشد، توصیه میکنیم، حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید تا شما را با این نوع از رابط کاربری موثر بر سئو آشنا سازیم.


article

gdpr راهنمایی

GDPR چیست عبارت GPDR مخفف General Data Protection Regulation و به معنی مقررات حفاظت از داده های عمومی است. این مقررات به منظور تامین بهتر فاکتورهای حفاظت از حریم خصوصی کاربرانی که کشور آنها عضو اتحادیه اروپا بوده و یا مشمول قوانین اتحادیه اروپا می شود وضع شده است. این قوانین الزام آور در بخش های مختلفی وضع و ارائه شده است که هدف آن ساماندهی وضعیت پردازش اطلاعات کاربران و شفاف سازی کامل آن در روند بهره برداری از اطلاعات افراد است. همچنین کاربران می توانند داده ها و اطلاعات هویتی خود را بصورت کامل تحت کنترل داشته و آنها را مدیریت کنند.

به بیان ساده تر:


article

swot فارسی

تجزیه و تحلیل SWOT یکی از ابزارهای ساده در عین حال قدرتمند جهت تدوین استراتژی برای شرکت‌های مختلف است. تجزیه و تحلیل SWOT به شما کمک می‌کند با در نظر گرفتن تمامی نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود و همچنین فرصت‌ها و تهدیدهایی که در بازار با آن روبرو می‌شوید، یک استراتژی قوی برای سازمان تدوین کنید.

تعریف تجزیه و تحلیل SWOT

SWOT مخفف کلمات Strengths, Weaknesses, Opportunities و Threats به معنی نقاط قوت، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدات است. تجزیه و تحلیل SWOT چارچوبی می‌باشد که برای ارزیابی موقعیت رقابتی یک شرکت و توسعه برنامه‌ریزی استراتژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجزیه و تحلیل SWOT عوامل داخلی و خارجی و همچنین پتانسیل فعلی و آینده را ارزیابی می‌کند.

article

swot

بسیاری از شاخه‌های دانش، کلیدواژه‌هایی دارند که تصور آن دانش‌ها، بدون آن واژه‌ها امکان‌پذیر نیست.

به عنوان مثال، اگر عرضه و تقاضا را از اقتصاد بگیریم، با وجود پیکر فربهِ این دانش، چیزِ چندانی از آن باقی نمی‌ماند.

به شیوه‌ی مشابه، اگر فرصت، تهدید، قوت و ضعف را از استراتژی بگیریم، بخش مهمی از استراتژی را کمرنگ کرده‌ایم. چهار واژه‌ای که معمولاً آن‌ها را به واسطه‌ی حرف اول معادل‌های انگلیسی‌شان، به عنوان SWOT یا ماتریس SWOT می‌شناسیم:

فرصت (Opportunity)

تهدید (Threat)

قوت (Strength)

ضعف (Weakness)

ماتریس SWOT را می‌توان از قدیمی‌ترین ابزارهای استراتژی دانست و تحلیل SWOT بر اساس این ماتریس، به بخش استانداردِ بسیاری از کتاب‌ها و مراجع رسمی در زمینه‌ی استراتژی و تفکر استراتژیک تبدیل شده است (گاهی اوقات این ماتریس را ماتریس سوات یا مدل سوات می‌خوانند).

با وجودی که اغلب ما، آشنایی کافی با این ابزار داریم، با هدف یکنواخت شدن تصویر ذهنی دوستان متممی از تحلیل SWOT و نیز شکل‌گیری یک زبان مشترک در به‌کارگیری مدل SWOT، درسی را به مرور مختصر این ابزار اختصاص داده‌ایم.

ماتریس SWOT

نخستین گام برای استفاده از تحلیل SWOT این است که نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید را، هر یک به صورت جداگانه و دقیق، فهرست کنیم. دو اصطلاح قوت و ضعف به وضعیت درونی کسب و کار اشاره دارند و فرصت و تهدید، از محیط بیرونی کسب و کار حرف می‌زنند:

ماتریس SWOT که قرار است بعداً برای تحلیل SWOT استفاده شود. اما چارچوب آن باید تغییر کند

بنابراین موارد زیر می‌توانند نمونه‌هایی از قوت و ضعف در یک کسب و کار (SW) باشند:

نقدینگی بالا / پایین

گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن