شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

خانه هوشمند با IOT

خانه هوشمند با IOT
وقتی صحبت از هوشمند سازی به میان می‌آید، ذهنمان به سمت گوشی‌های هوشمند و خدمات آنها و شاید هم درب‌های اتوماتیک پارکینگ‌ها یا حتی ریموت‌های کنترل معطوف شود، اما به‌واقع خانه هوشمند IOT موضوعی فراتر ازآنچه اشاره نمودیم است.
خانه هوشمند IOT رامی‌توان باقابلیت انجام تمامی این امور اما در قالب یک سیستم یکپارچه مرکزی و از راه بسیار دورتر و بیشتر از محدوده دوربین‌های مداربسته یا ریموت‌ها دانست.
خانه هوشمند یعنی توانمندسازی افراد به‌منظور نظارت بر صحت عملکرد تجهیزات الکتریکی، کنترل‌پذیر نمودن وسایل، تعیین رفتار ابزارهای الکتریکی مطابق با خواست کاربران و … آن‌هم از فاصله‌ای بسیار دور و حتی فراتر از مرزها می‌باشد.

مزایای خانه هوشمند وای فای :
در کشورهای توسعه‌یافته اولین نکته‌ای که به‌منظور سهولت بخشی کارها به ذهن شهروندان آن خطور می‌کند، هوشمند سازی ساختمان‌ها چه مسکونی و چه اداری می‌باشد. در ایران نیز این مقوله سال‌ها است که از سوی متخصصان مطرح‌شده، اما آن‌قدرها موردتوجه عموم قرار نگرفته است.
باید دانست راه‌اندازی سیستم خانه هوشمند IOT نیازمند اتصال به یک شبکه IOT قدرتمند و سریع‌ است تا بتواند، در طولانی‌مدت نیازهای ساکنین را برآورده کند و مزایای را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، شامل حال کاربرانشان نماید.

صرفه‌جویی در مصرف منابع:
اولین هدفی که از مجهز شدن به خانه هوشمند دنبال می‌شود رسیدن به یک صرفه‌جویی قابل‌قبول است. خانه‌های هوشمند والاترین جایگاه را در فناوری‌های روز به‌منظور صرفه‌جویی در انرژی و مدیریت بهینه منابع دارند، ازاین‌رو باید موردتوجه قرار گیرند.

عدم نیاز به سیم‌کشی‌های متعدد:
در صورت نیاز به نصب تجهیزات موردنیاز برای مجهز شدن به سیستم خانه هوشمند، شما لزومی به کابل‌کشی و استفاده از سیم‌های متعدد و مشکل‌زا ندارید و بدون چنین ابزارهایی می‌توانید با فراغ بال دستگاه هوشمند خود را در هرکجای خانه قرار دهید.

اتصال به هر نوع وسیله الکتریکی:

راه‌اندازی خانه هوشمند IOT برای هر منزلی مفید است، زیرا به مدد آن می‌توانید به اکثر وسایل الکتریکی متصل شده و ازاین‌پس به‌صورت هوشمند از آن‌ها استفاده نمایید.

مقرون‌به‌صرفه:
اگر برای انجام امور کاری و برطرف ساختن نیاز به اینترنت اقدام به نصب شبکه IOT نموده باشید، برای مجهز شدن به خانه هوشمند نیازی به‌صرف هزینه مجدد ندارید. حال‌آنکه در صورت عدم وجود چنین شبکه‌ای در ساختمانتان بازهم ناچار به پرداخت هزینه‌های گزاف نبوده و این شبکه مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه را در مقابل شما قرار می‌دهد.

ارتقا میزان ایمنی ساختمان‌ها:
اینکه بتوانید در ساعاتی که دور از ساختمان خود به سرمی برید، نظارت کاملی بر اوضاع‌واحوال آن داشته و حتی نحوه عملکرد کودکان را بررسی نموده و دیدی روشن نسبت به مسائل پیرامون آن‌ها داشته باشید و شرایط محیط را به‌گونه‌ای عالی از همان دور مدیریت نمایید که آسایش و آرامش ساکنین برقرار باشد، به‌واقع از مزیت‌هایی است که فقط در صورت مجهز شدن به یک‌خانه هوشمند برایتان قابل‌دسترس است.
بخش‌های مختلف موجود در خانه هوشمند وای فای:
در حالت کلی خانه‌های هوشمند صرف‌نظر از پروتکل ارتباطی‌شان که می‌تواند Z-Wave، IOT و … باشد، به تجهیزاتی برای نمایش عملکرد بهینه خود نیاز دارند که در تمامی این ابزارها مشترک هستند، در ادامه با این بخش‌های مختلف به‌صورت جزئی‌تر آشنا می‌شویم.

کنترل‌کننده مرکزی:

ارسال فرامین از سوی شما به تجهیزات الکتریکی و دریافت و پاسخگویی آن از طرف سیستم‌های برقی و در یک‌کلام برقراری ارتباط بین شما و وسایل خانه‌تان بر عهده کنترل‌کننده مرکزی است.
فرقی نمی‌کند شما از خانه هوشمند IOT بهره برده یا دیگر پروتکل‌ها را برگزیده باشید، به‌هرحال وجود یک کنترل مرکزی که بتواند، ارسال و دریافت داده‌ها را به بهترین شکل ممکن اجرا نماید، الزامی است.

رابط کاربری:

وقتی قرار است یک اتوماسیون خانگی قدرت مند را راه بی اندازید، مسلماً به ابزارهای هوشمند در قالب رابط‌ها چون صفحه‌کلیدهای هوشمند، لامپ‌های هوشمند و حتی تجهیزات آشپزخانه هوشمند و … نیاز دارید تا بتوانید به آنها فرمان داده یا برنامه‌های مدونی برایشان تنظیم کنید.

حسگرها:

سنسورها رسالت بررسی وضعیت حاکم بر محیط ساختمان و ارسال سیگنال به کنترل مرکزی در جهت بهبود شرایط رادارند. در این حالت برنامه‌های از پیش تعیین‌شده فعال‌شده و وضعیت‌های مختلف دما، نور و … در ساختمان تنظیم و به حد مطلوب می‌رسند.

عملگرها:

فرمان‌های صادرشده از کنترل‌کننده مرکزی در خانه هوشمند IOT، توسط عملگرها که شامل موتورهای برقی، ترموستات، بردهای الکترونیکی و … بوده، به مدد رله‌ها و دیمرها به فعالیت واداشته می‌شوند و در این زمان ما شاهد خاموش یا روشن شدن سیستم‌های روشنایی، گرمایشی، سرمایشی و … هستیم.
منبع انرژی عملگرها می‌تواند از انرژی الکتریکی، فشار پنوماتیک، هیدرولیک و … تأمین شود و بدین طریق دستورات مغز خانه هوشمند به اجرا درآید.
خانه هوشمند وای فای و عرصه وسایل تحت پوشش آن:
خانه هوشمند IOT یک سلطه همه‌جانبه را بر منزل شما طرح‌ریزی می‌نماید و مانند پادشاهی قدرتمند همه جوانب و زوایای را مدنظر گرفته و از هیچ بخش و صحنه‌ای غفلت نمی‌ورزد. وسایل تحت پوشش این حاکم می‌تواند از سیستم روشنایی و نورپردازی و تعیین یک برنامه به‌منظور مصرف بهینه آن‌ها را در برگرفته و تا تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و امکان یکپارچه‌سازی تمامی این ابزارها با یکدیگر چون فن، شوفاژ، شومینه و … را شامل شود.
البته می‌توان به مدد آن سراغ امنیت بخشی و فعال نمودن و تنظیم هوشمند دزدگیرها، دوربین‌های مداربسته و سنسورهای حرارتی نیز رفت. تجهیزات صوتی و تصویری مانند سینماهای خانگی، پخش موسیقی، رادیوی اینترنتی و درنهایت کنترل امکانات منزل مانند پرده‌های برقی، سونا و … را نیز می‌توان به توانایی این سیستم‌ها واگذار نمود.

ویژگی ها و مشخصات

ویژگی های اصلی
  • صرفه‌جویی در انرژی و هزینه‌ها
  • راحتی و آسایش
  • امنیت در بالاترین سطح در خانه هوشمند
  • نظم در رسیدگی به امور خانه در اسمارت هوم
  • سرگرم‌کننده بودن فضای خانه‌های هوشمند
پشتیبانی و گارانتی
قیمت پایه

100,000,000 تومان

قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
سفارش   درخواست دمو
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن