شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

طراحی پیام رسان با زیر ساخت ابری

طراحی پیام رسان با زیر ساخت ابری

در این یک دو سال گذشته دورکاری از یک گزینه برای کاهش تعاملات اجتماعی تبدیل به یک فرهنگ شده است. با توجه به ترند جهانی گرایش به سمت اپلیکیشن های پیام رسان برای ایجاد بهره وری بیشتر و متمرکز کردن کارمندان در یک اپلکیشن واحد، و نیاز کارفرمایان ما نیاز به طراحی پیام رسان اختصاصی سازمان و شرکتی گرفتیم.

شاید تصور زندگی روزمره بدون حضور پیامرسان ها برای ما ممکن نباشد. طبیعتا نیاز به ارتباط و تعامل انگیزه قوی‌ای برای استفاده از چنین اپلیکیشن هایی است. ولی با یک بررسی کوچک در اپ استورها می‌بینیم که تعداد اپلیکیشن های پیام رسان روز به روز در حال افزایش است. پس دلیل منطقی برای ورود به بازاری که در حال حاضر نیز چند بازیگر قدرتمند دارد چیست؟

این آمار نشان دهنده میزان کاربران فعال در بین چند اپلیکیشن پیام رسان جهان است.
واتساپ به عنوان پر کاربر ترین اپلیکیشن پیام رسان در سال ۲۰۲۰، بی نقص نیست. در واقع هیچ یک از اپلیکشین های این لیست بی نقص نیستند. زمانی که بازاری رقبای زیادی دارد، ورود به آن نیازمند یک استراتژی هدفمند است. این استراتژی باید با هدف گرفتن یک ارزش خود را در میان کاربران پررنگ کند. این ارزش، یا نحوه استفاده از اپلیکیشن و تسهیل آن است یا ارائه راهکارهای امنیتی و حفاظت بیشتر از حریم شخصی یا شخصی سازی برحسب کسب و کار ها راه دور یا ایجاد امکانات همچون ارتباط CRM و ... می باشد.

با در نظر داشتن تمام این دیدگاه‌ها هزینه توسعه یک پیامرسان داخلی با فیچر لیست مشابه واتساپ با قابلیت توسعه پذیری و هم سو شدن با نیازهای کاربران که بتواند درصد قابل قبولی از کاربران را به خود جذب کند، چقدر است؟

فیچرهای ضروری در پیامرسان
یک سری از فیچرها در تمام پیامرسان‌ها مشترک هستند. در واقع وجود این فیچرها برای چت کردن ضروری است.
پیام رسانی
کاربران امروز می‌خواهند بدانند که پیام آن‌ها تحویل داده شده است یا نه؟ می‌خواهند بدانند گیرنده آن را خوانده است یا نه؟ حتی می‌خواهند قابلیت ویرایش پیام نیز در اختیار آن‌ها باشد. سازنده پیامرسان جدید باید این گزینه‌ها را در پیامرسان خود در نظر بگیرد. برای اینکه کاربران قانع شوند که از پیامرسان‌های داخلی استفاده کنند باید یک ارزش افزوده یا تمایز با پیامرسان خارجی داشته باشد. به تعبیر دیگر باید تمام نیازهای کاربران در نظر گرفته شود و حتی بستر برای پیاده سازی فیچرهای جدید مهیا باشد.

گپ های خصوصی و گروهی
در ابتدا پیامرسان‌ها فقط ارتباطات یک به یک را انجام می‌دادند. اما از آنجا که این برنامه‌ها اکنون بالغ شده‌اند چت‌های گروهی در بین کاربران محبوب شده است. بحث های حرفه‌ای، مذاکرات دوستانه، کانال‌های تخصصی ، بیزینسی و... که بسیاری از ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

پیام صوتی و تصویری
نظرات در مورد پیام رسانی صوتی و تصویری متفاوت است. برخی از آن متنفر هستند اما خیلی از افراد از آن استفاده می‌کنند به خصوص زمانی که شرایط برای تایپ مناسب نیست.

تماس ویدیویی و صوتی
تماس صوتی فیچر مفیدی برای یک پیامرسان است. در درجه اول، این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا در هزینه مکالمات تلفن همراه صرفه جویی کنند و دوم اینکه باعث می‌شوند افراد احساس کنند واقعاً در حال صحبت هستند. اجرای این فیچرها در پیامرسان قطعاً باید در لیست کارهای شما باشد.

ایجاد فیچر تماس تصویری گروهی می‌تواند شما را از سایر رقبا متمایز کند و بتوانید سهم بیشتری از بازار را بگیرید. اجرای این فیچر بسته به جزئیات فنی، بین 200 تا 600 نفر ساعت زمان توسعه را افزایش می‌دهد.

اشتراک پرونده چند رسانه‌ای
تصور کردن یک پیامرسان که به کاربران اجازه نمی‌دهد تصاویر یا فیلم‌ها را ارسال کنند، دشوار است. هیچ کاربری نمی خواهد برای همیشه منتظر بماند تا یک عکس بارگیری شود. آ‌ن‌ها می‌خواهند که این امر در یک چشم بر هم زدن انجام شود. علاوه بر فیچرهای ظاهری توسعه Back end نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. ظرفیت پیامرسان باید متناسب با نرخ کاربران همزمان آن باشد چرا که مقیاس پذیری امری مهم در سرویس‌دهی فیچر‌های اپلیکیشن به شمار می‌رود.

دستگاه‌ها و سیستم عامل
آیا پیامرسان شما فقط تحت وب است؟ اپلیکیشن موبایلت تحت اندروید یا iOS نیاز دارد؟ پاسخ به این سوالات به طور چشمگیری در قیمت توسعه تأثیر می‌گذارد. بیشتر پیامرسان‌های محبوب برای جذب کاربران با نسخه موبایل شروع می‌شوند و بعداً به پروژه دیگر سکو‌ها می‌روند .

به روزرسانی پیامرسان بعد از توسعه باید همواره مد نظر باشد. اضافه کردن فیچر و بهبود فیچرهای موجود می‌تواند پیامرسان شما را به یک اپلیکیشن ضروری در تلفن‌های همراه تبدیل کند.

زمان توسعه یک پیامرسان چقدر است؟
بدیهی است که تعداد ساعات مورد نیاز برای توسعه با تعداد فیچرهایی که می‌خواهید در اپلیکیشن خود داشته باشید مرتبط خواهد بود.
بیایید یک برآورد را بررسی کنیم؛ حدودا طراحی و پیاده‌سازی یک پیام ‌رسان با فیچر لسیت قابل قبول حداقل ۹ ماه زمان می‌برد که ممکن است بسته به فیچر‌ها به زمان بیشتر نیز نیاز باشد پس به یاد داشته باشید که این فقط یک برآورد است و همه چیز به فیچرها، قابلیت ها و  بستگی دارد. با توجه به زمان توسعه، بودجه مورد نیاز برای توسعه یک پیامرسان که مورد توجه کاربران قرار گیرد، حداقل ۵۰۰ میلیون تومان است البته این مبلغ برای اپ های عمومی می باشد و مثلا برای سازمان ها و ارگان ها به مبلغ 200 میلیون کاهش پیدا می کنند و برای شرکت های خصوصی حتی می تواند تا 80 میلیون تومان کاهش پیدا کنند.

هزینه ذکر شده بدون درنظر گرفتن مواردی مانند زیرساخت، گسترش‌پذیری، مقیاس پذیری و بهبود همراه با زمان این پیامرسان است.
طراحی اپلیکیشن پیامرسان با شرکت نرم افزاری دانش برتر سهند راهکار های اختصاصی وب و اپ در شرکت نرم افزاری دانش برتر سهند ، با هدف همراهی با کسب وکارها در مسیر طراحی سامانه‌های آنلاین هوشمند تبیین شده‌اند.

در دانش برتر سهند، تمامی سامانه های آنلاین با رویکرد هوشمند سازی و با قابلیت توسعه‌پذیری، مقیاس‌پذیری و انطباق با نیازهای بازار طراحی می‌شوند.

نیاز به تخصص، دانش و استفاده از تکنولوژی های روز در طراحی اپلیکیشن موبایل پیامرسان، یک چالش در مسیر توسعه است؛ چالشی که می‌بایست منجر به طراحی یک پیامرسان سازگار با نیازهای کاربران و متمایز از سایر رقبا شود.  به همین دلیل دانش برتر سهند در فرایند طراحی اپلیکیشن موبایل پیامرسان، تمرکز را بر نوآوری و ایجاد تمایز بر اساس ارزش پیشنهادی کسب و کار قرار داده‌است.

مزایای زیر ساخت های ابری

سهولت دسترسی به منابع موردنیاز:

کاربران سیستم رایانش ابری در هر زمان که نیاز به منابع پردازشی ارائه شده داشته باشند، این منابع بر حسب میزان نیازشان قابل دسترس خواهد بود و در واقع اختصاص و بازپسگیری منابع در رایانش ابری به صورت خودکار مدیریت می شود.

عدم وابستگی و محدودیت به تجهیزات ارتباطی:

کاربران بدون وابستگی و یا محدودیتی از نظر مکان فعالیت و نوع دستگاه ارتباطی(موبایل،تبلت، لپ تاپ و ...) میتواننداز خدمات رایانش ابری استفاده نمایند که این ویژگی باعث افزایش طیف مشتریان رایانش ابری می گردد.

عدم نیاز به دانش فنی تخصصی:

 مشتریان رایانش ابری، نیاز به درک عمیق وداشتن تخصصی در خصوص چگونگی سرویس دهی را ندارند ودرواقع فقط از این خدمات استفاده می کنند، که به طبع هزینه های آموزشی، مدیریت و نگهداری سرویس های مورد استفاده آنها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

کاهش هزینه ها:

مشتریان رایانش ابری جهت رسیدن به اهداف تجاری آموزشی و ... خود نیاز به تامین زیرساختهای تاسیساتی دیتاسنتر، زیرساخت ارتباطی، مانیتورینگ، پایش منابع وتجهیزات، انجام امورنگهداری ومدیریت پشتیبان گیری جهت افزایش High availability و Disaster Recovery خواهدداشت.  

افزایش امنیت:

کاربران رایانش ابری درمحیط کاملا مجزا (Isolated) و قابل کنترل، از کاربران دیگر، امور کاری خود را انجام می دهند. این ویژگی اعمال سیاست های امنیتی بر روی اطلاعات موجود درمحیط رایانش را ممکن می سازد.

بعنوان مثال، زیرساخت ابری به یک تیم طراحی نرم افزار که بر روی پروژه های حساس و دارای اطلاعات حیاتی است سرویس ارائه می دهد. مستندات و سورس کد مربوط به نرم افزار در حال طراحی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. زیرساخت ابری می تواند طوری پیکربندی شود که از خروج اطلاعات مهم به بیرون از محیط ابری جلوگیری گردد.

کاهش نیاز به تامین لایسنس معتبر نرم افزاری:

نرم افزارها و سورس ها در محیط متمرکز ابری اجرا می شوند درنتیجه در برخی موارد احتیاج به تامین لایسنس معتبر در مقایسه بااستفاده از نرم افزار و یا سورس به صورت مجزا و گسسته در هر سیستم بصورت جداگانه کاهش می یابد.

ویژگی ها و مشخصات

ویژگی های اصلی
  • سهولت دسترسی به منابع موردنیاز
  • عدم وابستگی و محدودیت به تجهیزات ارتباطی
  • عدم نیاز به دانش فنی تخصصی
  • کاهش هزینه ها
  • افزایش امنیت
  • کاهش نیاز به تامین لایسنس معتبر نرم افزاری
گارنتی
قیمت پایه

100,000,000 تومان

قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
سفارش   درخواست دمو
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن