شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

پلاک خوان هوشمند

پلاک خوان هوشمند
نرم افزار پلاک خوان دانش برتر، یک پلاک خوان ایرانی و محصول شرکت برنامه نویسان دانش برتر سهند است که با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی و پردازش تصویر توانایی تشخیص و شناسایی پلاک با دقت بالایی را دارد.

پلاک خوان دانش برتر چگونه کار می کند؟
پلاک خوان دانش برتر، پلاک خودروها را توسط دوربین هایی که به نرم افزار تبدیل عکس به متن (OCR) متصل هستند، دریافت می کند. دوربین از طریق شبکه به نرم افزار متصل است. پس از دریافت تصاویر، نرم افزار با استفاده از فن آوری یادگیری عمیق OCR، شروع به شناسایی کاراکترهای موجود در تصویر پلاک می کند. تمام اطلاعات خودروها به صورت بلادرنگ و آنی بر روی نرم افزار قابل مشاهده است. تصاویر پلاک همراه با اطلاعات زیر در پایگاه داده ی نرم افزار ذخیره می شود: تاریخ و ساعت ورود و خروج داشتن یا نداشتن مجوز جهت ورود یا خروج نام صاحب خودرو پلاک قرائت شده ی خودرو دوربین ذخیره کننده ی پلاک خودرو و تمام اطلاعات مورد نیاز را دارا می باشد

قابلیت های کلیدی نرم افزار پلاک خوان دانش برتر
قابلیت تمایز قائل شدن بین کاراکترهایی که شیوه ی نوشتاری مشابهی دارند مانند ‘س’ و ‘ش’ و ارقام ‘۲’ و ‘۳’ و با پشتیبانی کامل از پلاک های زبان فارسی

پشتیبانی از انواع پلاک ها که شامل پلاک های مربوط به خودروهای شخصی، ناجا، سپاه پاسداران، دولتی، تاکسی، ادوات کشاورزی، ارتش، وزارت دفاع، ستاد کل نیروهای مسلح، گذر موقت، سیاسی یا دیپلمات است

اغلب پلاک خوان ها توانایی خواندن پلاک بین زاویه ی ۱۰ تا ۱۵ درجه را دارند، اما نرم افزار پلاک خوان دانش برتر این قابلیت را دارد که پلاک خوانی را تا زاویه ی 45 درجه و با دقت قابل قبولی انجام دهد.

وقتی خودرو به صورت مستقیم در روبروی دوربین های پلاک خوان قرار می گیرند، پلاک خوان می تواند مکان پلاک را در فریم تصویر یا ویدئو تشخیص داده و سپس حروف و ارقام را شناسایی کند. اما هنگامی که پلاک در زاویه های دیگری در برابر پلاک خوان قرار می گیرد، یافتن پلاک خودرو و سپس تشخیص حروفی که به صورت زاویه دار هستند، باید با دقت بیشتری انجام شود. این مسئله نیز در نرم افزار پلاک خوان دانش برتر مورد بررسی قرار گرفته است و حل شده است.
 
کاربردهای نرم افزار پلاک خوان دانش برتر
کنترل ترافیک
در عوارضی ها می توان به جای به کار گرفتن نیروی انسان برای اخذ عوارضی از دوربین های پلاک خوان استفاده کرد. با بکارگیری چنین سیستمی گرفتن عوارضی با سرعت و دقت بالاتری انجام می شود. همچنین گزارشی از خودروهای عبوری در پایگاه داده ذخیره می شود تا در صورت لزوم آن ها را بازیابی و پردازش کرد.
نرم افزار مدیریت پارکینگ
یکی از کاربردهای مهم سرویس پلاک خوان در مدیریت پارکینگ است. یافتن مکان خودرو، جلوگیری از دزدیده شدن خودروها، مدیریت پرداخت هزینه پارک خودرو، کنترل ورود و خروج و شناسایی مکان های خالی برای پارک خودرو از مزایایی پلاک خوان هوشمند در پارکینگ ها است. پلاک خوان را می توان در پارکینگ اداره ها، شرکت ها، سازمان ها، مناطق مسکونی و فرودگاهها، مراکز تجاری و خرید و سایر ارگان ها راه اندازی کرد. در واقع از این طریق می توان یک پارکینگ هوشمند بدون سنسور آلترسونیک (Ultrasonic) داشت.
پلاک خوان در اجرای قانون

سامانه پلاک خوان خودکار یک فن آوری مناسب و کارامد برای اجرای قانون است. تشخیص خودروهای مسروقه از روی لیست سیاه، کنترل چراغ قرمز، سرعت بالا، کنترل خطوط ویژه ی مخصوص اتوبوس ها، ردیابی مجرمان از جمله مزایایی به کارگیری یک سیستم تشخیص پلاک قدرتمند است که می تواند به پلیس و نیروی انتظامی و سایر ارگان های امنیتی یاری رساند.

پلاک خوان در کنترل مرزها
یکی از کاربردهای پلاک خوان در کنترل امنیت مرزها است. خودروهای متفاوتی از مرزهای عبور می کنند که ممکن است خودروی مربوط مسروقه یا متعلق به یک فرد مجرم باشد. امکان شناسایی چنین خودروهایی وجود دارد. همچنین کنترل تردد در مرزها می تواند به صورت خودکار توسط نرم افزار پلاک خوان دانش برتر تامین شود.

نرم افزار کنترل تردد خودرو
پلاک خوان می تواند به عنوان یک نرم افزار کنترل تردد استفاده شود. با اتصال نرم افزار پلاک خوان به یک راهبند یا گیت، می توان کنترل تردد را به صورت خودکار انجام داد. بعد از دریافت اطلاعات از دوربین پلاک خوان، اطلاعات در پایگاه داده مورد جستجو قرار می گیرد و در صورت تطبیق، گیت یا راهبند باز می شود و در غیر این صورت از ورود شخص ممانعت می کند. همچنین تمام اطلاعات ورود و خروج خودروها و ساعت و تاریخ و دیگر اطلاعات مورد نیاز در پایگاه داده ذخیره می شود و در صورت نیاز در آینده در دسترس خواهد بود.

ویژگی ها و مشخصات

ویژگی های اصلی
  • قابلیت توسعه و پشتیانی از پلاک های جدید
  • خواندن پلاک چندین خودرو در یک صفحه
  • خواندن پلاک هایی که کاملا واضح نیستند
  • خواندن پلاک چندین خودرو در یک صحنه
  • خواندن پلاک در شب و شرایط آب و هوایی متفاوت
  • توانایی خواندن پلاک در رنگ های مختلف
  • ویژگی های رابط کاربری نرم افزار پلاک خوان دانش برتر
  • قابلیت پلاک خوانی در زوایای زیاد
پشتیبانی و گارانتی
قیمت پایه

40,000,000 تومان

قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
سفارش   درخواست دمو
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن