شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

نرم افزار برنامه ریزی و مدیریت تولید PLM

نرم افزار برنامه ریزی و مدیریت تولید PLM
واحدهای تولیدی همواره تلاش می‌کنند با برنامه‌ریزی ظرفیت، زمان‌بندی دقیق تولید و کنترل تولید، بهره‌وری را حداکثر و ضایعات را به حداقل برسانند. تخصیص بهینه منابع در عمده واحدهای تولیدی بزرگ و متوسط که حجم تولید بیشتر یا فرایند تولید پیچیده‌تری دارند، با استفاده از روش‌های سنتی عملاً ممکن نیست. راهکار نرم‌افزاری برنامه‌ریزی و مدیریت تولید، راه‌حلی جامع است که می‌تواند منافع بیشماری را از یک سو در مدیریت، برنامه‌ریزی و کنترل تولید و از سوی دیگر به واسطه ایجاد یکپارچگی با زنجیره تأمین، مدیریت مالی، مدیریت و منابع انسانی و ... برای شرکت‌های بزرگ و متوسط ایجاد کند    Capacity Engineering

    مهندسی محصول و ظرفیت
    Manufacturing-Planning

    برنامه‌ریزی تولید
    Production-operation

    ثبت عملیات تولید
    QC

    کنترل کیفیت
    Reports

    گزارش‌های تحلیلی
Reports

مدیریت چرخه عمر محصول یا PLM (پی ال ام) عبارت است از پروسه‌ی مدیریت کل چرخه‌ی حیات محصول از ایده، طراحی مهندسی و مهندسی ساخت تا تولید، ارائه‌ی محصول و ارائه خدمات پشتیبانی. یکی از وظایف PLM ادغام و ایجاد یکپارچگی بین افراد، اطلاعات، ابزارها و فرآیندهای سازمان جهت ایجاد یک زیرساخت مطلوب از اطلاعات محصول است.

plm چیست

 امروزه PLM به عنوان راهکاری جامع برای مدیریت فرآیند توسعه‌ی محصولات پیچیده، شبیه‌سازی فرآیند تولید و پلنت‌ها، آماده‌سازی جهت تولید،ارائه محصول، برنامه‌ریزی برای پشتیبانی محصول، جمع‌ آوری بازخوردها و ... جهت بهبود محصول و در نهایت برنامه‌ریزی مهندسی جهت اسقاط محصول در قالب ارائه محصول جدید استفاده می‌شود. PLM با ضبط بازخوردها در قالب نیازمندی‌های مشتریان منجر به بهبود محصول یا توسعه‌ی محصولات جدید خواهد شد. این راهکار بر پایه ایجاد زیرساخت اطلاعاتی مسنجم و یکپارچه از اطلاعات محصول و دسترسی آنی افراد به اطلاعات به روز استوار است. همچنین تعامل بین کاربران و ایجاد یکپارچگی بین کاربران، ابزارها و فرآیندها از دیگر نکات شاخص است. کاربران در قالب تیم‌های مختلف داخلی یا خارجی (تأمین کنندگان) قادرند در فرآیند توسعه‌ی محصول با یکدیگر در تعامل بوده و از اطلاعات به روز در تمامی مراحل توسعه بهره‌مند شوند.

 هم اکنون PLM به عنوان یکی از سیستم‌های چهارگانه‌ی زیرساخت اطلاعاتی شرکت‌های تولیدی به حساب می‌آید. همه‌ی شرکت‌ها نیازمند مدیریت اطلاعات و ارتباطات با: "مشتریان (CRM)2، تأمین کنندگان (SCM)3، منابع درون سازمانی (ERP)4 و برنامه‌ریزی و توسعه‌ی محصول (PLM)" هستند. در این میان، راهکار PLM غالباً در زمان توسعه‌ی محصول محوریت دارد. در این مرحله سایر راهکارها نظیر ERP راهگشا نخواهند بود. در واقع محوریت ERP در زمان تولید و ارائه‌ی محصول می‌باشد در حالی که PLM در زمان توسعه‌ی محصول محوریت دارد. به عبارت دیگر مدیریت مالکیت فیزیکی5 سازمان در حوزه ERP صورت می‌گیرد در حالی که وظیفه‌ی مدیریت مالکیت معنوی6 سازمان بر عهده راهکار PLM می‌باشد. در هر حال استفاده از PLM در کنار سایر راهکارهای اطلاعاتی سازمان سبب کاهش خطاهای مهندسی و بهبود در سایر فعالیت‌های سازمان نظیر تأمین یا برنامه‌ریزی برای بازاریابی در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی محصول خواهد شد.

امروزه تکنولوژی مهندسی محصولات تعیین کننده‌ی موفقیت آن‌ها در بازار است که این مسئله باید در زمان توسعه‌ی محصول مورد توجه قرار گیرد. باید به خاطر داشت که به جز PLM سایر راهکارها و زیرساخت‌های اطلاعاتی سازمان بر پایه‌ی وجود محصول فیزیکی استوار هستند، حال آنکه در زمانی که هنوز هیچ محصولی وجود ندارد سازمان نیازمند یک زیرساخت مدیریتی برای پیشبرد فرآیند طراحی و توسعه‌ی محصول است و آن چیزی نیست جز راهکار مدیریت چرخه عمر محصول. شکل زیر میزان اثر و اهمیت هر کدام از راهکارهای چهارگانه‌ی سازمانی را در مراحل مختلف عمر هر محصول نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌شود PLM در مرحله تحقیق و توسعه بیشترین اثر و اهمیت را داراست.

 

در نهایت PLM به معنای جستجو و پیاده‌سازی بهترین تکنولوژی‌ها و فرآیندهای نوآورانه به منظور انجام طراحی و تولید محصولات برای بازار با کمترین قیمت ممکن و با بالاترین بهره‌وری است. بعضاً از PLM به عنوان یک نرم‌افزار کامپیوتری نام برده می‌شود، اما باید به خاطر داشت که نرم‌افزار فقط یکی از ابزارهاست.

PLM فرآیندهای کاری را آسان و ساده می‌کند. درواقع فرآیندهای کاری شما همان فرآیندهای طراحی، تأمین و تولید محصولات هستند. این فعالیت‌ها همه روزه در سازمان شما در حال انجام هستند و PLM آن‌ها را بهینه خواهد کرد. بهبود فرآیندها نتیجه‌ی تفکر نوآورانه، استفاده از Best Practiceها و افزایش راندمان کار افراد در چرخه عمر محصول است.


مزایای راهکار برنامه‌ریزی و مدیریت تولید
- محاسبات برنامه‌ریزی و زمان‌بندی تولید به صورت خودکار
- ارائه برنامه بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت تولید با قابلیت تعدیل برنامه
- امکان مقایسه برونداد عملیات تولید در دوره مورد نظر
- اتخاذ تصمیم‌های دقیق و به موقع بر مبنای گزارش‌های مورد نیاز
- قابلیت یکپارچگی با حوزه‌های فروش، انبار، مالی و منابع انسانیراه موفقیت چیست
افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های تولید
با استفاده از راهکار ما می‌توانید برنامه‌ریزی منابع را به دقت انجام دهید و با تخصیص بهینه ظرفیت‌ ماشین‌آلات، مواد اولیه و منابع انسانی، بهره‌وری تولید را بیشینه کنید. همچنین به صورت همزمان با شناسایی و رفع مشکلات تولید از تحمیل هزینه‎های اضافه پیشگیری کنید.بهره‌گیری از مزایای یکپارچگی
یکپارچگی راهکار برنامه‌ریزی و مدیریت تولید ما با راهکار زنجیره تأمین و مدیریت منابع انسانی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که پیچیده‌ترین شیفت‌های کاری نیروی انسانی را مدیریت کنید و برنامه‌ریزی تولید را براساس سفارش‌ها یا پیش‌بینی فروش انجام دهید و دستور خرید مواد اولیه را به صورت خودکار صادر کنید.سفارشی‌سازی بر اساس سیاست‌های تولید
با استفاده از راهکارهای ما می‌توانید انواع فرایندهای تولید پیوسته و گسسته را پیاده‌سازی کنید و آن‌ها را بر اساس سیاست‌های تولید مختلف (MTO، MTS، ATO، ETO و ...) سفارشی‌سازی کنید.

ویژگی ها و مشخصات

ویژگی های اصلی
 • اطلاع از ویژگیهای دقیق محصول ازلحاظ فنی و مالی در سراسر چرخۀ عمر
 • در دسترس بودن اطلاعات محصول در هر مکان و هر زمان که نیاز باشد
 • بررسی، مدیریت امن و حفظ یکپارچگی اطلاعات محصول
 • مدیریت فرآیندهای مرتبط با محصول جهت انسجام و پیوستگی آن‌ها
 • ایجاد فضای مناسب برای همکاری میان طراح، تأمین‌کننده، شرکاء و مشتریان
 • مدیریت مؤثر الزامات (آنچه محصول باید داشته باشد تا رضایت مشتری جلب شود)
 • مدیریت بازخورد محصول از سوی مشتری، کارشناسان مربوطه و بازار
 • فراهم کردن محیطی برای کنترل و مشاهد محصول و فرآیندهای مرتبط در طول چرخۀ عمر آن
 • مدیریت مؤثر بر پروژه‌های نوآورانه، توسعه، پشتیبانی و دور­ریز محصول
 • مدیریت محصولات در طول چرخۀ عمر
 • ماکزیمم کردن سود بازگشتی از سبد محصول
 • مدیریت سبد محصول به‌ طور ساختار یافته و منسجم
هزینه کامل و یک سال پشتیبانی رایگان
قیمت پایه

68,000,000 تومان

قیمت پایه براساس توسعه و سفارش سازی شما ممکن می باشد کاهش یا افزایش پیدا کند
سفارش   درخواست دمو
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن