شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

اولین نرم افزار روانشناسی و روانکاوی و غربالگری (ارتش جمهوری اسلامی ایران)

اولین نرم افزار روانشناسی و روانکاوی و غربالگری (ارتش جمهوری اسلامی ایران)
روانشناسی نظامی عبارت است از تحقیق ، طراحی و استفاده از تئوری های روانشناختی و داده های تجربی به سمت درک ، پیش بینی و مقابله با رفتارها در نیروهای دوستانه و دشمن و یا در جمعیت های غیرنظامی.
تأکید ویژه ای بر رفتارهایی وجود دارد که ممکن است برای انجام اقدامات نظامی نامطلوب ، تهدید کننده یا بالقوه خطرناک باشند. روانشناسی نظامی از زیر شاخه های روانشناسی متعددی برای تشویق مقاومت در بین نیروهای نظامی و مقابله نیروهای دشمن برای پیروزی های نظامی استفاده می کند.
عوامل استرس زا و بیماریهای روانی که تحت روانشناسی نظامی مورد مطالعه قرار می گیرند ، مختص ارتش نیستند. با این حال ، سربازان اغلب با ترکیبات منحصر به فردی از عوامل استرس زا در مناطق جنگی و جنگ روبرو می شوند و ممکن است به اختلالات روانی مرتبط با استرس ادامه دهند.
نمونه های خاص مسائل مربوط به پرسنل نظامی شامل اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) ، گناه ، مشکلات خانوادگی و شریک زندگی و کابوس ها و فلاش بک ها است. روانشناسی نظامی کاربردی به ویژه در امر مشاوره و درمان استرس و خستگی پرسنل نظامی و خانواده های آنها متمرکز است.

تمام تنش‌ها و بیماری‌های روانشناختی که در روانشناسی نظامی به نظر می‌رسند فقط خاص ارتش نیست. اما به هرحال، سربازان تمایل دارند ترکیبی از آن‌ها را با تنشهای کلی تداخل دهند. پس از آن روانشناسی نظامی با آگاهی از جنبه‌های نظامی و روانشناسی به بررسی این ترکیب منحصر به فرد از تنش‌ها می‌پردازد.
این تنش‌ها شامل اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، گناه، مشکلات خانوادگی همسر سرباز، کابوس و بازگشت و تداعی گذشته، و بسیاری دیگر است. روانشناسی نظامی برای مشاوره دادن و درمان این استرس‌ها و خستگی پرسنل نظامی یا خانواده‌های آن‌ها و همچنین درمان آسیب‌های روان‌شناختی به کار گرفته می‌شود.


شرکت دانش برتر سهند در سال 1393 شروع به برسی و انلایز و برسی نحوی مدیریت و ساختار واحد مشاوره و روانشناسی پادگان پشتیبانی و لجستیک شمالغرب ، ارتش جمهوری اسلامی ایران شد و در عرض یکسال موفق به تولید نرم افزار جامع و تنها نرم افزار بالینی و ارزیابی شد و تا این لحظه حدود یک میلیون نفر در این سامانه مشاوره بالینی شده اند
این نرم افزار دارای انواع تست و انالیز می باشد که به برخی از انها اشاره می کنیم

پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت (SEI)
پرسشنامه شخصیتی گری - ویلسون (GWPQ)
پرسشنامه هوش هیجانی بار-آن (EQ-I)
آزمون تصور از خود بک (BSCT)
پرسشنامه شخصیتی آیسنک (EPQ)
آزمون مقیاس افسردگی، اضطراب، استرس (DASS)
آزمون پرسشنامه حالت - رگه اضطراب اسپیلبرگر (STAI)
پرسشنامه چندجنبه ای شخصیتی مینه سوتا (MMPI_II)
پرسشنامه 16 عاملی شخصیت کتل (16PF_187)
پرسشنامه شخصیتی (Neo-PI-R-240)
چک لیست نشانه های اختلال روانی (SCL-90-R)
پرسشنامه سلامت عمومی (GHQ-28)
پرسشنامه چندجنبه ای شخصیتی مینه سوتا فرم کوتاه (MMPI-71)
پرسشنامه چند محوری بالینی میلون 3 (MCMI-III)
گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن