شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

icdl چیست

icdl چیست
ICDL چیست در این مقاله قصد داریم در مورد ICDL چیست صبحت کنیم. همچنین در مورد تفاوت icdl درجه ۱ و ۲ . چراکه این سوال برای بسیاری از هنرجویان و افرادی که نیازمند گذراندن دوره های icdl هستند بوجود می‌آید که چه تفاوت هایی بین icdl درجه ۱ و ۲ وجود دارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تفاوت های این دو دوره توضیحاتی را به شما ارائه دهیم

 

فراموش نکنید که یادگیری ICDL نیازی حیاتی در دنیای امروز میباشد. دوره آموزشی ICDL به توضیح مهارت های هفتگانه ای می پردازد که نه تنها در کسب و کار بلکه در زندگی روزمره به آن احتیاج خواهید داشت.

نکته: در صورتی که نیازمند قرار گرفتن آموزش خاص و یا مطلبی به صورت رایگان در حوزه های حسابداری و کامپیوتر هستید آن را در قسمت نظرات همین صفحه وارد کنید.

برای بسیاری از افراد جویای کار سوال است که، ICDL چیست ؟ تفاوت icdl درجه ۱ و ۲ کدام است ؟ مدرک ICDL چیست و چه مزیتی دارد ؟

در همین ابتدا و قبل از هر چیز بدانید که مدرک ICDL معتبرترین مدرک شناخته‌ شده ‌ی جهانی است که به کارفرمایان اعلام می کند، فرد دارای این مدرک توانایی انجام بسیاری کارهای کامپیوتری را داشته و می تواند یک کارمند و همکار مناسب باشد. بر همین اساسا در این مقاله قصد داریم درباره ICDL و اهمیت مدرک ICDL برای استخدام و فعالیت های روزمره توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

پیشنهاد ویژه: اگر در حال استخدام شدن در یک شرکت و یا مجموعه خوب هستید می توانید از خدمات دریافت مدرک ICDL فوری استفاده کنید. و درصورتی که وقت لازم برای یادگیری مهارت های هفتگانه را دارید حتما در دوره آموزش ICDL شرکت نمایید.

فراموش نکنید که icdl جزوه خواسته های اولیه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان ‌ها امروز محسوب می‌شود. یعنی بسیاری از کارمندان اداری که می‌خواهند امروزه در سازمان‌های دولتی و خصوصی استخدام شده و مشغول به کار شوند باید به طور ویژه‌ای با icdl آشنایی داشته باشند. چرا که امروزه در همه سازمانها و نهادها تمامی امور و مسائل کاری به صورت سیستماتیک و به کمک کامپیوتر انجام می شود و در ابتدای کار شما برای کار کردن با کامپیوتر باید با مبانی icdl آشنایی کامل داشته باشید.

ICDL چیست ؟

در واقع دوره ICDL یک گواهینامه جهانی و بین ‌المللی برای مهارت‌ های کامپیوتری است که سال ۱۹۹۵ توسط انجمن جوامع حرفه ‌ای انفورماتیک اروپا ابداع شده.

انجمن جوامع حرفه ‌ای انفورماتیک اروپا سال ۱۹۹۵ این روش ویژه را برای ارتقای سطح مهارت‌ های فناوری اطلاعات در سراسر اروپا ابداع نمود. با شروع آموزش و برگزاری آزمون ‌های آموزشی در کشور فنلاند، گواهی‌ نامه اروپایی کاربری کامپیوتر ECDL یا (European Computer Driving License) به رسمیت شناخته شد.

در سال ۱۹۹۶، این روش و گواهینامه آموزشی ابتدا در سوئد و به‌ تدریج در سراسر اروپا و در سطح بین‌ الملل نیز مطرح گردیده و امروزه با عنوان مدرک ICDL شناخته می‌ شود.

پیشنهاد ویژه : در وب سایت آریا تهران شما می توانید به تک تک آموزش های مرتبط با مهارت های هفتگانه icdl دسترسی داشته باشید. برای این منظور می توانید فیلم های آموزشی رایگان موجود در صفحه آموزش ICDL را بررسی نمایید.

همان‌طور که گفته شد ICDL در اروپا با عنوان ECDL یا (European Computer Driving License) شناخته می‌شود و از نظر مبانی تفاوت خاصی با ICDL ندارد.

با توجه به گزارش نمایندگی مرکزی ICDL در آسیا تا به امروز ۳۵ میلیون نفر در بیشتر از ۱۰۰ کشور موفق به اخذ این گواهینامه معتبر بین المللی شده‌ اند و از طریق همین شبکه بیشتر از ۳۰ هزار مرکز آزمون شناخته ‌شده (ATCs) ایجاد شده است.

Icdl مخفف چیست ؟

خوب برای شما که در جستوی مقاله ICDL چیست بودید شاید سوال باشد که Icdl مخفف چیست ؟ ICDL مخفف International Computer Driving License بوده و همانطور که گفته شد یک مدرک بین المللی کامپیوتر است. حالا شاید بپرسید دوره ICDL ی که در ابتدا پیشنهاد کردیم چیست؟ و چطور می توانیم مدرک ICDL بین المللی بگیریم ؟

دوره ICDL چیست ؟

دوره ICDL مطابق با استاندارهای جهانی که پیش تر توضیح داده شد توسط مراکز و موسسات آموزشی داخلی و خارجی برگزار می گردد و طی دوره، مهارت های هفتگانه کامپیوتر به کارآموزان آموزش داده می شود. بدون شک داوطلبان پس از گذراندن کلاس آی سی دی ال بطور کامل به کاربرد های عمومی کامپیوتر مسلط شده و آماده اشتغال در شرکت های مختلف خواهند بود.

پیشنهاد ویژه: برای گذراندن دوره ICDL و درک درست و حضوری ای سی دی ال چست حتما بهترین آموزشگاه کامپیوتر تهران را انتخاب کنید. تا علاوه بری یادگیری مهارت های هفتگانه کامپیوتر امکان حضور در بسیاری دوره های کامپیوتری دیگر این مجموعه را نیز داشته باشید.

آموزشگاه کامپیوتر آریا تهران با سال ها تجربه در زمینه برگزاری کلاس های کامپیوتر و حسابدراری، همراه با اساتید برتر و تیم با تجربه میزبان شما عزیزان می باشد.

مهارت های هفتگانه icdl چیست ؟

با توجه به آنچه گفته شد مدرک مهارت های هفتگانه icdl گواهینامه و تاییدیه ای برای متقاضیانی است که در دوره ICDL شرکت کرده و توانسته اند تمام سرفصل های آموزشی مربوطه به این دوره را با موفقیت آموزش دیده و در آزمون ICDL نمره قبولی دریافت نمایند.

تذکر: همانطور که می دانید و قبل تر گفته شد مدرک ICDL در بسیاری از سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی ضرورتی بسیار مهم است. تا آنجا که تاثیر مستقیمی به میزان حقوق دریافتی دارد. توصیه می شود یادگیری این مهارت را هرچه سریع تر آغاز کنید تا با خیالی آسوده از مزایای آن در زندگی روزمره و محیط کار هرچه بیش تر استفاده نمایید.

مطالعه بیشتر : درصورتی که با دوره ICDL آشنایی دارید و قصد دریافت مدرک icdl فنی حرفه ای را دارید حتما مقاله زمان آزمون ICDL فنی حرفه ای را مطالعه فرمایید.

سرفصل مهارت های هفتگانه icdl

تا سال ۲۰۱۳ در اکثر کشورها، بخش‌های اصلی گواهینامه ICDL / ECDL به ۷ بخش تقسیم می‌شد که آن را مهارت ‌های هفتگانه نیز می نامیدند.

امنیت برای کاربران IT

مبانی فناوری اطلاعات (Windows Explorer in Windows 7)

پردازش متن (Microsoft Word 2010)

صفحات گسترده (Microsoft Excel 2010)

پایگاه‌های داده (Microsoft Access 2010)

برنامه ارائه تصویری (Microsoft PowerPoint 2010) برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله پاورپوینت چیست مطالعه شود.

استفاده از ایمیل و اینترنت (Windows Explorer in Windows 7)

در ایران نیز فعلاً از همین سیلابس استفاده می‌شود و کارآموزان تحت عنوان دوره آموزشICDL جامع این مهارت ‌های هفتگانه را می‌آموزند و مدرک ICDL دریافت می‌کنند.

آی سی دی ال در اروپا

از سال ۲۰۱۳ به بعد در اکثر کشورها، گواهینامه ICDL/EDCL به ۱۸ مهارت در سه سطح؛ پایه، متوسط و پیشرفته تقسیم‌شده است.

سطح پایه ای سی دی ال چیست :

ملزومات کامپیوتر

ملزومات آنلاین

پردازش متن (Microsoft Word)

صفحات گسترده (Microsoft Excel)

تئوری

سطح متوسط آی سی دی ال چیست :

ارائه تصویری (Microsoft PowerPoint)

استفاده از پایگاه‌های داده (Microsoft Access)

امنیت IT

همکاری آنلاین

ویرایش تصویر

ویرایش وب

برنامه‌ریزی پروژه

طراحی دوبعدی به کمک رایانه

استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی سالم

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، در آموزش

بازاریابی دیجیتالی

سطح پیشرفته آی سی دی ال چیست :

پردازش متن پیشرفته (Microsoft Word)

صفحات گسترده پیشرفته (Microsoft Excel)

پایگاه‌های داده پیشرفته (Microsoft Access)

ارائه تصویری پیشرفته (Microsoft PowerPoint)

مدرک ICDL در ایران

در ایران نیز تا چندی پیش دوره ICDL در دو سطح ICDL درجه ۱، ICDL درجه ۲ برگزار می‌شد که هر کدام دارای مهارتهای مرتبط با خود بودند اما از سال ۱۳۹۸ به بعد یک دوره جامع به نام ICDL جامع در تمام مراکز مجاز برگزاری می گردد که مجموعاً ۷ مهارت کامپیوتری آموزش داده خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: برای درک بهتر سرفصل مهارت های هفتگانه کامپیوتر حتما از نمونه سوالات ICDL با جواب استفاده کنید تا سطح اطلاعات خود نسبت به موضوع این مقاله یعنی icdl چیست را بیشتر درک کنید.

تفاوت icdl درجه ۱ و ۲

در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت icdl درجه ۱ و ۲ صحبت کنیم چراکه این سوال برای بسیاری از کارآموزان و افرادی که نیازمند گذراندن دوره های icdl هستند بوجود می‌آید که چه تفاوت هایی بین icdl درجه ۱ و ۲ وجود دارد.

احتمالا با توجه به آنچه تا کنون مطالعه کردید می دانید که تفاوت icdl درجه ۱ و ۲ در چیست ؟

بله درست است. تفاوت آی سی دی ال درجه ۱ و ۲ در سرفصل های آموزشی است که البته از سال ۱۳۹۸ به بعد کلا تغییر داشته و این دو سرفصل در قالب یک سرفصل جامع با هم ادغام شده اند.

سرفصل های icdl درجه ۲

در ابتدا باید بدانید که دوره icdl درجه ۲ مقدم بر دوره ICDL درجه ۱ بود و سرفصل های آن شامل بررسی سخت افزار و نرم افزار، بررسی شبکه و فناوری اطلاعات، بررسی امنیت و قانون کار مقدماتی با سیستم عامل و مدیریت فایل مدیریت چاپ، رعایت موارد اولیه کار با اینترنت و استفاده از جستجوگر و همچنین استفاده از وب و کار با خروجی و ارتباط الکترونیکی از طریق سیستم ایمیل را مد نظر دارد.

سرفصل کلی:

مبانی کامپیوتر

ویندوز

اینترنت

پیشنهاد مطالعه : برای شروع یادگیری رایگان ای سی دی ال با مطالعه مقاله مبانی کامپیوتر چیست شروع کنید. مبانی کامپیوتر اولین مهارت از هفت مهارت کامپیوتری icdl است.

سرفصل های icdl درجه ۱

دوره icdl درجه ۱ شامل چهار مهارت از مهارت های هفتگانه کامپیوتری بوده و سرفصل های آن شامل آموزش نرم افزار ورد ، آموزش نرم افزار صفحه گسترده اکسل، آموزش پایگاه داده اکسس، آموزش نرم افزار ارائه مطلب پاورپوینت می باشد. خوب است بدانید که متقاضیان دریافت مدرک ICDL درجه۱ می بایست قبل از گذراندن دوره icdl درجه ۱ و یادگیری کامل سرفصل های icdl درجه ۱ پیش نیاز آن یعنی دوره icdl درجه ۲ را می گذراندن.

سرفصل کلی:

نرم‌افزار ورد

نرم‌افزار اکسل

نرم‌افزار اکسس

نرم‌افزار پاورپوینت

ICDL جامع (مهارت هفتگانه):

کلاس ای سی دی ال جامع شامل سرفصل های ICDL درجه ۱ و ICDL درجه ۲ است که در بالا ذکر شد. اما در این دوره، آموزش تایپ نیز بصورت رایگان به شما آموزش داده خواهد شد.

فراموش نکنید که شما با شرکت در دوره آموزش ICDL آموزشگاه کامپیوتر آریا تهران، می‌توانید علاوه بر آشنایی با تمام مهارت‌ های هفتگانه کامپیوتری، مدرک بین‌ المللی مهارت ICDL را از بهترین آموزشگاه کامپیوتر غرب تهران دریافت کنید.

مدرک icdl فنی حرفه ای چیست ؟

مدرک icdl فنی حرفه ای به عنوان یکی از معتبر ترین مدارک مهارتی ایران قابل ترجمه و مورد تایید کشورهای مختلف جهان است. و از آنجایی که ترجمه رسمی این مدرک دارای مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه می باشد به عنوان یک مدرک مهم برای مهاجرت مور استفاده قرار می گیرد.

خوب است بدانید که مدرک ICDL فنی و حرفه ای مدرکی معتبر و مورد تایید ۱۴۹ کشور جهان، سازمانهای بین المللی، ادارت و…. است. مدرک ICDL در ایران مطابق با استاندارد سازمان فنی و حرفه ای پس از گذراندن ۱۳۰ ساعت دوره آموزشی و ۲ مرحله آزمون با عنوان ICDL Core به کاربر داده خواهد شد.

آموزشگاه آریا تهران نیز از آنجا که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور مشغول به فعالیت است می تواند علاوه بر آموزش، مدرک icdl فنی حرفه ای را نیز برای کارآموزان خود صادر نماید. این درحالی است که مدرک صادره از بسیاری از ارگان های آموزشی دیگر به هیچ وجه اعتبار مدرک ICDL آموزشگاه آریا تهران را ندارند. مدارکی مثل مدرک ICDL جهاد دانشگاهی و مدرک بنیاد ICDL ایران.

مزایای دریافت مدرک بین‌المللی ICDL

مزایای دریافت گواهینامه بین‌المللی ICDL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قابل‌ارائه برای ادارات و سازمان‌های داخلی و خارجی

به‌عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی

شناخته ‌شده ‌ترین، گسترده ‌ترین و بزرگ ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر

افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر

دروازه ‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT

ارائه الگویی برای آموزش در جامعه اطلاعاتی

اهداف ترویج مدرک بین‌ المللی ICDL

هر چند اهداف برگزاری دوره ICDL بصورت مفصل در مطالب بالا درج شد اما بطور کلی و لیستی از اهداف ترویج مدرک بین‌المللی ICDL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ارتقای سطح توانایی آحاد جامعه درزمینه فناوری اطلاعات

افزایش سطح مهارت پرسنل مشاغل و شرکت‌ها ، سازمان‌ها ، کارخانه‌ها و وزارتخانه‌ها

ایجاد توانایی در کارفرمایان برای سرمایه‌گذاری مؤثر در IT

تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار

و به‌صورت کلی می‌توان این اهداف را به‌صورت زیر تقسیم کرد.

ترویج و پرورش سواد کامپیوتری برای همه.

افزایش فناوری اطلاعات و سطح صلاحیت فنی استفاده از کامپیوترهای شخصی و کاربردهای عمومی آن برای همه شهروندان.

تضمین این امر که کاربران کامپیوتر در استفاده از کامپیوترهای شخصی مهارت کافی دارند .

افزایش بهره‌وری تمام کاربران که در کارشان نیاز به استفاده از کامپیوتر دارند .

بهبود بازگشت سرمایه‌گذاری از فناوری اطلاعات.

مهیاکردن شرایط پایه برای اینکه همه مردم فارغ از نوع تحصیلات و تجربیاتشان بتوانند عضو یک جامعه اطلاعاتی باشند.

منابع icdl

با توجه به سرفصلی که مطرح شد منابع icdl که ما در دوره آموزش مهارتهای هفتگانه icdl با آن آشنا می شویم به این صورت می باشد که شما ابتدا با مبانی کامپیوتر آشنا می شویم سپس کار با ویندوز کار با اینترنت را فرا می گیرید و بعد از آن آموزش نرم افزار ورد به شما ارائه می شود خود و همچنین آموزش نرم افزار اکسل ، و نرم افزارهای اکسس و پاورپوینت به شما ارائه می شود. همچنین می توانید از دانلود فیلم آموزش ورد ۲۰۱۶ به زبان فارسی دیدن فرمایید.

لازم به ذکر است در آموزشگاه کامپیوتر آریا تهران برای یادگیری بیشتر ای سی دی ال شما می توانید از فیلم آموزشی دوره، کتاب، جزوه آموزشی و نمونه سوالات ای سی دی ال استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منابع آی سی دی ال به صفحه دوره آموزش icdl مراجعه نمایید.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد تا توضیحی کامل در مورد ICDL چیست ؟ مدرک ICDL چیست داده شود. همنچنین در مورد اینکه هدف شما از گرفتن مدرک icdl چیست نیز صحبت شد.

در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که برای ارتقای سطح دانش خود حتماً در این دوره ها شرکت کنید مخاطبین دوره آموزش icdl اقشار جامعه در هر سنی از قبیل کاربران خانگی و شرکتی کارفرمایانی که از رایانه استفاده می‌کنند و افرادی که در ادارات و سازمانهای دولتی شرکت‌های خصوصی و غیره مشغول به کار هستند می تواند باشد و همانطور که قبلا هم خدمت شما گفتیم پیشنهاد ویژه آموزشگاه آریا تهران این است که به خاطر اینکه زمان زیادی را برای یادگیری مهارت های هفتگانه icdl سپری نکنید در پک ویژه آموزش جامع icdl شرکت کنید.

منبع .aryatehran.com

گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن