شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

gui چیست

gui چیست
همانطور که در مقالات دیگر سئو ایران مطالعه کردید، شاخص های بسیار زیادی را برای بهینه سازی سئو و بهبود رتبه سایت باید در نظر بگیرید که یکی از مهم ترین آنها ui بود،{برای مطالعه ui چیست اینجا را بخوان} اما در ادامه باید بدانید GUI و یا رابط کاربری گرافیکی چه مفهومی دارد. اگر می خواهید بدانید GUI چیست؟ و تاثیر آن بر سئو سایت به چه صورت می باشد، توصیه میکنیم، حتما تا پایان مقاله همراه ما باشید تا شما را با این نوع از رابط کاربری موثر بر سئو آشنا سازیم.

بررسی رابط کاربری گرافیکی و یا GUI

در واقع رابط کاربری گرافیکی و یا GUI از نمایه های گرافیکی در جهت ایجاد تعامل با کامپیوتر و یا ماشین تشکیل می شود. این نوع از نمایه ها می تواند دکمه ها، آیکون های گرافیکی و… باشند که جلوه ای بسیار زیباتر از کد های دستوری بدون گرافیک دارند. از معروف ترین رابط کاربری گرافیکی و یا gui می توان به سیستم عامل های مختلفی همچون اندروید، ویندوز، IOS و… اشاره کرد.

این رابط کاربری با ایجاد راحتی برای کاربر موجب می شود تا کاربران رضایت بیشتری از کار کردن با آن ماشین داشته باشند. همچنین این رابط کاربری بسیار در طراحی سایت و بهینه سازی سئو سایت کاربردی می باشد. طراحان سایت با بهینه سازی و یا طراحی GUI وب سایت شما می توانند موجب راحتی هر چه بیشتر کاربر و ایجاد تعامل بیشتر کاربر با سایت شما شوند.

عموما از رابط کاربری گرافیکی چه استفاده هایی می شود؟

انواع سیستم عامل های کامپیوتر همچون ویندوز، MAC OS و…

انواع سیستم عامل های موبایلی همچون اندروید، IOS و..

بسیاری از نرم افزار ها به روی موبایل و یا کامپیوتر و…

طراحی وب سایت در قسمت های مختلفی همچون میانبر ها، کلید ها و…

GUI و یا رابط کاربری گرافیکی چگونه با کاربر تعامل ایجاد می کند؟

یکی از مهم ترین شاخص های بهینه سازی سئو سایت بهینه سازی UI و یا رابط کاربری سایت می باشد. رابط کاربری همواره باید به گونه ای باشد که موجب رضایت و آسودگی کاربر در زمان فعالیت در سایت ما باشد. به همین دلیل یکی از بهترین روش های ایجاد جذابیت و زیبایی سایت، بهره مندی از GUI و یا استفاده از المان های گرافیکی برای کلید ها، آیکون ها و… می باشد.

تاثیر GUI بر سئو سایت چگونه است؟

همانطور که میدانید هر چه کاربران بیشتری در طول زمان بیشتری با سایت شما تعامل داشته باشند، در صورتی که از سئو کلاه سیاه استفاده نکرده باشید، ربات های گوگل توجه بیشتری به سایت شما کرده و در نتیجه جایگاه بسیار خوبی ممکن است بدست آورید.

همچنین کاربران از کلیک به روی کلید ها و یا آیکون های گرافیکی لذت و احساس بسیار بهتری دارند تا نسبت به دکمه های دستوری! در نتیجه داشتن یک رابط کاربری خوب برای وب سایت بسیار برای بهینه سازی سئو سایت می تواند مفید باشد.

بررسی مزایا و معایب GUI و یا رابط کاربری گرافیکی

بررسی مزایا

آسان سازی استفاده کاربران از فناوری های دیجیتالی

به وجود آمدنی یک ظاهری بسیار زیبا که موجب به وجود آمدن احساسی خوشایند برای کاربران می شود.

دسترسی آسان کاربران به مطالب و یا فایل های موجود در آن ماشین و یا وب سایت.

در صورتی که این رابط کاربری در ماشین ها و یا وب سایت ها وجود نداشت، کاربران باید خود با وارد کردن کد های دستوری به فعالیت در آن ماشین و یا وب سایت می پرداختند.

بررسی معایب

هر کاربر عادی قادر به تغییر دستوران یک سیستم نبوده و باید تنها از برنامه هایی که به روی آن سیستم نوشته شده است استفاده نماید.

استفاده از رابط کاربری در تمامی سیستم های مختلف، به انرژی برق بیشتری نیاز خواهد داشت.

سرعت پردازش فرمان های گرافیکی کندتر از فرمان های تنها مبتنی بر کد در کامپیوتر ها می باشد.

در صورتی که بخواهید در سیستم دیجیتالی خود از رابط کاربری گرافیکی استفاده نمایید، به فضای بیشتر در حافظه نیاز خواهید داشت.

GUI تنها برای کاربران عادی، ساده بوده و طراحان سایت و برنامه نویسان باید برای هر دستور یک طراحی گرافیکی منحصر به فرد را در نظر بگیرند.

معرفی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای GUI

سی شارپ و یا C#

جاوا و یا JAVA

پایتون و یا PYTHON

HTML5

جاوا اسکریپت و یا JAVA SCRIPT

C و یا C++

در اینجا یه مقایسه هم بکنیم بین gui و cui

cui چیست؟

در مقاله سئو چیست قول دادیم که درباره cui یک مقاله منتشر کنیم تا شما با آن آشنا شوید. در حقیقت cui مخفف Conversational User Interface میباشد که به معنی ظاهر مبتنی بر متن یا رابط کاربری مکالمه‌ای میباشد و از گرافیک در آن هیچ خبری نیست، بهترین مثال برای cui نیز برنامه dos میباشد و در مقابل مقایسه آن با ویندوز را میتوان مطرح کرد که بر اساس gui ساخته شده.

جمع بندی درباره GUI و یا رابط کاربری گرافیکی

با استفاده از GUI و یا رابط کاربری گرافیکی می توان با تبدیل فرمان های تخصصی مبتنی بر کدهای متنی را به کلید ها و یا نمایه های گرافیکی تبدیل نمود تا کاربران به آسانی با کمترین میزان دانش در زمینه کامپیوتر بتوانند از امکانات آن سیستم، نرم افزار، وب سایت و… استفاده کنند.

همانطور که گفته شد، رابط کاربری گرافیکی می تواند تاثیر بسیار خوبی به روی بهینه سازی سئو سایت بگذارد. چرا که کاربران در زمان ورود به سایت به راحتی فایل ها و مطالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و موجب تعامل با سایت شما می شود. همچنین استفاده از GUI جلوه ای بسیار زیبا به وب سایت شما خواهد بخشید.

سوالات متداول

GUI چگونه می تواند موجب بهینه سازی سئو سایت شود؟

کاربران با استفاده از رابط کاربری گرافیکی احساس راحت تری با سایت شما داشته و در نتیجه میزان تعامل با سایت شما بسیار بیشتر خواهد شد.

آیا رابط کاربری گرافیکی تنها در وب سایت ها کاربرد دارد؟

خیر، امروزه در بسیاری از سیستم عامل های موبایل، کامپیوتر، نرم افزار ها و… از GUI استفاده می شود.

مهم ترین عیب GUI در سیستم عامل های مختلف و نرم افزار ها چه می باشد؟

کاربران عادی نمی توانند به راحتی دستورات را تغییر دهند و باید حتما از دستورات از پیش تعیین شده استفاده نمایند.

منبع

seoiran.com

گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن