شرکت نرم افزار برنامه نویسان دانش برتر سهند

مدیریت نیروی انسانی

مدیریت نیروی انسانی

علاوه بر این قابلیت طراحی تست های مناسب روان سنجی برای پرسنل و ابزارهای لازم برای تحلیل و ارائه گزارش راهکارهای جدید برای بهبود عملکرد سازمان، قابلیت طراحی روش های جدید مصاحبه پرسنل جدید براساس گزارشات و تجربیات گذشته و همچنین قابلیت پشتیبانی از روش های جدید جذب پرسنل جدید از دیگر مواردی است که هر راهکار استاندارد مدیریت منابع سازمانی باید دارا باشد.

پیش از این سیستم هایی که برای منابع انسانی مورد استفاده قرار می گرفت به دلیل ماهیت حساس داده هایشان، می بایست بصورت جداگانه نگهداری شود. با این حال امروزه این نکته پذیرفته شده است که ارتباط اطلاعات کلیدی در مورد نیروی کار با دیگر بخش های سازمان یک مزیت محسوب می گردد. به همین دلیل در راهکارهای جامع مدیریت منابع سازمانی(ERP) و برای مدیریت منابع سازمان، ماژولی مستقل و یکپارچه برای مدیریت این بخش گنجانده شده است.

قابلیت ها و ویژگی های ماژول مدیریت منابع سازمانی نرم افزار ERP Dynamics NAV

امکان ذخیره سازی، گزارش دهی و تحلیل اطلاعات کارکنان در ارتباط با فعالیت های سازمانی و نقش هر یک از پرسنل در چارت سازمانی

امکان نظارت و کنترل بر اساس چارت سازمانی بر روی دسترسی داده هایی که برای مدیران ارشد و سرپرستان دپارتمان ها به اشتراک گذاشته می شود

هم جهت کردن و بهینه سازی نیازهای سازمانی براساس تخصیص و ارجاع کار به بهترین گزینه برای شغل و دپارتمان

دسترسی سلف سرویس به داده های پرسنلی، به نحوی که پرسنل می توانند بطور مستقیم داده ها را به روز کرده و بدین ترتیب در زمان واحد منابع انسانی صرفه جویی می شود.

اتوماسیون ارتباطات بین واحد منابع انسانی و کارکنان که منجر به افزایش کارایی پرسنل می گردد و پرسنل می توانند به طور مداوم چالش ها و مشکلات خود را در کنار راهکار پیشنهادی به واحد منابع انسانی انتقال دهند.

ارائه بینش عمیق تر به مدیریت منابع انسانی و وضعیت فرد فرد پرسنل

ابزاری استراتژیک جهت توسعه منابع انسانی( بر اساس اهداف کسب و کار شما) و بهبود کیفیت و توانایی های پرسنل مجموعه

ارائه نمای جامع از کل سازمان و امکان مروری آسان از طریق ساختاری ساده از واحدهای سازمانی به پروفایل های شغلی

پشتیبانی از فرآیند استخدام موثر و آسان، ارائه خدمات کارآمد به متقاضیان و ارائه دانش مورد نیاز برای تصمیم گیری های بهینه استخدام براساس بهروش ها(Best Practice)

تسهیل راهبری و مدیریت دوره های آموزشی براساس نیازهای دپارتمان های مختلف و فرد به فرد پرسنل

شناسایی شکاف مهارت (Skill Gaps) با وظایف محول شده، جهت برنامه ریزی ارتقاء دانش کارکنان

ارائه یک تصویر جامع از صلاحیت کارکنان جهت پر کردن جایگاه های شغلی سازمان شما

امکان ارائه گزارشات پیشرفته مدیریتی بر اساس دشبوردها و گزارشات آماده نرم افزار و همچنین قابلیت استفاده از نرم افزار Power BI برای گزارشات پیشرفته و جامع تر

در پایان ذکر یک نکته بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهمترین بخش ها برای واحد منابع سازمانی بحث حقوق و دستمزد (Payroll) می باشد. با توجه به خاص و متغیر بودن الزامات محاسبه حقوق و دستمزد(به عنوان مثال درباره ایران مبحث حق اولاد، بن کارگری، اضافه کاری ها و…)، هیچکدام از نرم افزارهای ERP بین المللی راهکاری استاندارد برای این بخش ارائه نداده اند. در نرم افزار ERP Dynamics NAV دو راهکاری برای مدیریت این بخش وجود دارد:

استفاده از راهکارهای حقوق و دستمزد بومی و یکپارچگی آن با نرم افزار ERP Dynamics NAV که در این زمینه شرکت سامیکس تجربه یکپارچگی نرم افزارهای بومی با این نرم افزار ERP را دارا می باشد

استفاده از ابزار Dynamics NAV Development برای نوشتن و بازطراحی بخش حقوق و دستمزد مخصوص سازمان بر بستر نرم افزار

استفاده از هریک از این راهکارها به سیاست های سازمان و افق گسترش کسب و کار آن سازمان بستگی دارد. اما با توجه به هزینه بالاتر توسعه حقوق و دستمزد بر بستر Dynamics NAV و با توجه به مکفی بودن نرم افزارهای حقوق و دستمزد بومی و همچنین تجربیات موفق یکپارچگی آن ها با نرم افزار ERP Dynamics NAV معمولا شرکت سامیکس به منظور کاهش هزینه ها و زمان پیاده سازی این نرم افزار ERP راهکار اول را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد.

برخی از مهم‌ترین امکانات و فیچرهای منابع انسانی در Microsoft Business Central (ERP)

امکان تعریف تقویم‌های کاری مختلف و تخصیص افراد به تقویم‌ها

امکان تعریف شیفت‌های کاری مختلف و تخصیص افراد به شیفت‌ها

امکان ثبت اطلاعات پرسنلی شامل اطلاعات شخصی، تحصیلی، سوابق کاری، آموزشی و مهارت‌ها و امکان تغییر در طی سال در صورت لزوم

امکان ایجاد چارت سازمانی، پست سازمانی، نقش و تخصیص پرسنل به پست‌ها و نقش‌های سازمانی

وجود اینتگریشن با Outlook جهت ارتبطات درون و برون سازمانی متمرکز

منبع

https://samix.org/

گفتگو در مورد طراحی اپلیکیشن